RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

* На правах реклами

Перевірити стан здоров’я дитини перед школою – це далеко не формальна процедура. Вона дозволяє комплексно обстежити дитячий організм та вчасно виявити можливі патології органів зору, дихання, опорно-рухового апарату тощо. На що звернути увагу та до яких лікарів потрібно обов’язково звернутися, розповіли фахівці медичних центрів Чернівців: медичний центр "Волошка", клініка мікрохірургії ока "Медікус-Чернівці", медичний центр Optik Medikal, медичний центр "Базисмед" та IDS dental clinic.Зверніться до свого лікаря-педіатра


– Якщо ви хочете, щоб ваша дитина протягом навчального року менше хворіла і більше часу приділяла урокам, потурбуйтеся про її здоров’я заздалегідь, – радить лікар-педіатр медичного центру "Волошка" Марина МАСЛЯНКО. – І, перш ніж бігти до магазину канцелярії, зверніться до вашого лікаря-педіатра, який огляне дитину та видасть направлення для профілактичного огляду вузькими спеціалістами.Зокрема лікар-ортопед перевірить поставу вашого школяра та його ніжки на наявність патологій і в разі потреби порекомендує масаж, лікувальне взуття чи інші методи корекції постави та ходи.

Також ви отримаєте направлення до лікаря-офтальмолога, який перевірить зір вашої дитини і, якщо потрібно, призначить окуляри або лінзи.

Відвідавши лікаря-стоматолога, ви отримаєте повну інформацію про стан зубів школяра, адже здорові зубки – запорука гарного травлення та здоров’я всього організму.

Відповідно до стану здоров’я вашої дитини, лікар-педіатр може призначити інші необхідні аналізи та обстеження.

Ваш педіатр обов’язково перевірить карту щеплень та нагадає, які вакцини і в якому шкільному віці варто зробити згідно з календарем щеплень.
Також вашій дитині проведуть пробу Руф’є, яка дає змогу отримати уявлення про функціональний стан серцево-судинної системи дитини. Адже високі цифри проби часто вказують на низьку адаптацію серцево-судинної системи до навантаження без відсутності патології. Причиною цього є гіподинамія, малорухливий спосіб життя, брак занять у спортивних школах, зловживання комп’ютерними іграми тощо.

– Дуже важливо обговорити з вашою дитиною, особливо якщо це першокласник, її проблеми та страхи перед школою, адже є частина дітей, які побоюються нових колективів та змін у житті, – зазначає Марина МАСЛЯНКО. – Якщо є потреба, можете пройти заняття з психологом та логопедом.


Марина Маслянко, лікар-педіатр медичного центру "Волошка"

Перевіряємо зір


– Зорові функції дитини постійно формуються. І тому за здоров’ям її очей батькам потрібно слідкувати постійно, від самого народження, – пояснює лікарка-офтальмологиня клініки мікрохірургії ока "Медікус-Чернівці" Людмила ЯРОШКЕВИЧ.Повне комплексне обстеження у офтальмолога рекомендують проходити щороку перед школою, починаючи з віку 6-7 років. Адже під час навчального року зорове навантаження значно збільшиться, і ці симптоми можуть ускладнитися. Тому дуже важливо не пропустити проблеми на початковій стадії, коли їх можна ще виправити. Оскільки під час навчання у дітей велике навантаження на очі, необхідно приділяти багато уваги профілактиці зниження гостроти зору

Що допоможе вберегти зір під час навчання?


Щоб зберегти зір і покращити його, є багато способів і засобів.
– Кращим методом профілактики проблем із зором серед школярів вважається правильна організація робочого місця (достатньої висоти стіл, зручне крісло, більше природного і правильне штучне освітлення) у комплексі з правильним тренуванням та відпочинком, – зазначає лікарка-офтальмологиня клініки мікрохірургії ока "Медікус-Чернівці" Оксана ГОРПЕНЮК. – Монітор комп’ютера має розміщуватися не ближче 40 см від очей, на рівні очей або дещо нижче. Через кожні 20-30 хв. роботи з гаджетом потрібно робити перерву та виконувати кілька вправ: часті закривання повік, кругові оберти очима праворуч , ліворуч , фіксація зору на найближчій точці і максимально далекій відстані.

Для зволоження очей можна використовувати очні краплі на основі гіалуронової кислоти. Не варто забувати і про важливість провітрювання приміщень, здорове та збалансоване харчування.


Якщо проблеми вже виявлено, що робити?


Допомогти у вирішенні цих проблем може функціональне апаратне лікування.
За його допомогою можна створити запас міцності зорової системи, підготувати дитину до підвищених навантажень у школі, зняти перевтому очей, що без лікування може призвести до спазму акомодації, міопії та інших небезпечних патологій.

Клініка "Медікус-Чернівці" пропонує весь комплекс сучасного апаратного лікування, – зазначає лікарка-офтальмологиня клініки "Медікус-Чернівці" Наталя ПУЛИК. – Зокрема для ефективного покращення гостроти зору ми використовуємо: апарат "Амбліокор", фізпроцедури, синоптофор, біоптрон, терапевтичний лазер, макулостимулятор, амбліопанораму, комп’ютерні програми, розроблені спеціально для дітей у формі гри. Лікар-офтальмолог підбирає індивідуально для кожного пацієнта комплекс апаратних вправ, який буде адекватно лікувати наявну проблему. Діти охоче займаються та виконують усі необхідні завдання, граючись та лікуючись одночасно. Крім цього, ви можете тренувати зір дитини самостійно, в домашніх умовах, виконуючи вправи, призначені лікарем.

Також у нашій клініці проводять безопераційне лікування косоокості. Хоча у більшості випадків операції вдається уникнути. Якщо звернутися своєчасно, можна запобігти погіршенню зору. Детальну інформацію можна отримати на сайті клініки мікрохірургії ока "Медікус-Чернівці".


Справа наліво – Наталя Пулик, Оксана Горпенюк, Людмила Ярошкевич,
лікарі-офтальмологи клініки мікрохірургії ока "Медікус-Чернівці"

Чи можливо візуально помітити проблеми із зором у дитини?


– Навчання у школі – це інтенсивне зорове навантаження, і не має значення, чи відвідують діти заняття в школі, чи навчаються онлайн. Якщо очі не здатні впоратися із цим завданням, дитина може відчувати втому і втрачати концентрацію уваги, – зауважує дитячий офтальмолог медичного центру Optik Medikal Світлана КАМБУР. – Деякі проблеми у дітей із зором, такі, як косину, не важко розпізнати. Але існують менш очевидні ознаки, які теж можна помітити:

- короткочасна увага – коли дитина швидко втрачає цікавість до ігор, проєктів чи інших тривалих занять;
- труднощі у відстежуванні можуть виникнути у дитини, коли вона читає (вголос або мовчки), тому вона уникатиме читання та інших занять на близькій відстані;
- втрата прицільної уваги – діти можуть уникати читання, малювання, ігор, які потребують прицільної уваги і не розповідати вам про дискомфорт, який вони відчувають;
- "збитий приціл" – труднощі з іграми в м’яч можуть свідчити про вроджений астигматизм;
- часто червоніють очі;
- дитина часто тре очі під час роботи на близькій відстані, що призводить до частих кон’юктивітів.Успішність у школі тісно пов’язана зі здоров’ям очей, тому дітям потрібні регулярні огляди у офтальмолога, який може виявити та виправити проблеми із зором на ранніх стадіях. Чим раніше розпочати лікування, тим краще буде вашій дитині і в школі, і поза нею.

Лікар призначив окуляри/лінзи: як їх правильно вибрати?


– Якщо у вашої дитини є проблеми з зором, найперше, що потрібно, це так званий "свіжий" рецепт на окуляри, який актуальний зараз, – пояснює дитячий офтальмолог медичного центру Optik Medikal Світлана КАМБУР. – Вибираючи окуляри, особливу увагу батькам варто звернути на посадку оправи на переніссі та за вушками, щоб окуляри не спадали і не тиснули дитину. Адже неспівпадіння центру зіниці з оптичним центром лінзи через неправильну посадку оправи може призвести до погіршення зору. Лінзи потрібно обирати з якісним покриттям, щоб вони забезпечували комфорт і на вулиці в сонячні дні, і під час роботи за комп’ютером. Також потрібно не забути про футляри та рідину для зберігання лінз, щоб втрачали своїх якостей.


Світлана Камбур, дитячий офтальмолог медичного центру Optik Medikal

Чи потрібно дитині УЗД перед школою?


За потреби лікар-педіатр може призначити УЗ-діагностику, деякі види якої варто проходити профілактично.

Фахівці медичного центру "Базисмед" радять перед початком навчального року зробити дитині:
- УЗД органів черевної порожнини та нирок, обстежити щитоподібну залозу.
Профілактично такі дослідження варто робити раз на рік, а також обов’язково за наявності таких симптомів, як поганий апетит, порушення випорожнення, скарги на гіркоту в роті, нудоту, блювання, біль у правому підребер’ї тощо;

- УЗ-діагностику серця та ЕКГ. Ці обстеження дозволяють виявити вроджені вади органу та дослідити структуру серця, відстежити його роботу в режимі реального часу і впевнитись у тому, що дитині можна займатися активними видами спорту.Ультразвукова діагностика – це високоточне та інформативне обстеження, безболісне й безпечне для дитячого організму. А в медичному центрі "Базисмед" створені всі умови, щоб воно було ще й максимально комфортним. УЗ-діагностику виконують лікарі з понад 15-річним досвідом роботи на обладнанні експертного класу.

Також фахівці медичного центру рекомендують зробити загальний аналіз крові, який є "дзеркалом" дитячого організму і завдяки якому досвідчений педіатр побачить відхилення та призначить профілактичні заходи або лікування. Старшим діткам рекомендуємо здати ТТГ – аналіз гормону щитоподібної залози. Адже, як відомо, на Заході України на ендемічний зоб хворіють частіше.


Зінковський Ярослав Миколайович, лікар УЗД медичного центру "Базисмед"


Здати аналізи і зробити УЗД в медичному центрі "Базисмед" можна за один візит. Це значно зекономить час батькам і не викличе негативних емоцій у дитини.

Йдемо до стоматолога


– Перевірити стан здоров’я зубів школяра найкраще перед початком навчального року. Адже якщо у дітей виникнуть проблеми із зубами посеред навчання, вони не зможуть зосередитися на засвоєнні предметів і часто пропускатимуть уроки, – пояснює лікар-стоматолог, ортодонт, медичний директор IDS dental clinic Олександр КАЗИМІР. – Крім того, щоб ці проблеми не стали "сюрпризом" навіть перед початком навчального року, усі діти віком до 9 років повинні відвідувати стоматолога кожні 3 місяці. Чому? По-перше, тому що так стоматолог зможе на ранніх стадіях виявити якусь проблему і швидко її вирішити. Адже на молочних зубах усі процеси карієсу відбуваються значно швидше, ніж на постійних. По-друге, важливо, щоб перший стоматологічний досвід дитини був максимально позитивним. Тому краще приходити з дитиною на профогляди, щоб вона звикла до лікаря, процедур і зрозуміла, що це не страшно, а не відразу лікувати зуби, після чого дитина взагалі все життя боятиметься стоматолога.

Готуємося до школи! Де у Чернівцях діти можуть пройти медичні огляди і які обстеження необхідні?*


Також батькам треба уважно слідкувати за здоров’ям "шестірок", тому що це перші постійні зуби, які виростають у віці 6-7 років, і якщо їх не доглядати і не лікувати вчасно, дитина може втратити їх назавжди, бо вони більше не будуть рости.

– Як візуально помітити, що у дитини є проблеми з прикусом?


– Перше, що помічають батьки, це кривенький зубчик у своєї дитини, який виступає з зубного ряду, – зазначає Олександр КАЗИМІР. – Інша ознака нерівного прикусу – помітна асиметрія обличчя. Вона може бути скелетною і стати причиною того, що зуби стоять якось неправильно. Інколи батьки помічають, що щось не так зі щелепами дитини, не знаючи точно, що. А що не так, може визначити ортодонт під час огляду.

Якщо ви помітили будь-яку проблему з прикусом у своєї дитини, зверніться до дитячого ортодонта, він відкорегує її.

Коли йти до ортодонта?


– Діти у шкільному віці перебувають у фазі активного росту, ростуть і зуби. Щоб знати, чи правильно ростуть зубки дитини, як формується її щелепа, батьки повинні приводити дітей на огляд не тільки до дитячого стоматолога, а й до ортодонта, – звертає увагу лікар-ортодонт Олександр КАЗИМІР. – Є певні періоди, коли діти повинні звертатися до цього зубного спеціаліста. Перший раз – у дошкільному віці (5-6 років), перед першим класом. У цей період росте щелепа, і якщо ми бачимо якісь незначні або значні патології прикусу, лікар-ортодонт може втрутитися у процес росту і підкорегувати його у тому напрямку, в якому це вигідно. Другий візит до ортодонта припадає на період переходу з молодшої школи в середню (9-10 років). У цей період починається фізіологічна зміна бокової ділянки зубів, під час якої активно ростуть верхня і нижня щелепи. Коли кістки ще піддатливі, ортодонт може максимально ефективно і правильно спрямовувати щелепи в ріст. Третій візит – це перехід зі середньої у старшу школу (14-15 років). Це період дозавершення формування зубно-щелепної системи і всіх систем в організмі, і останні роки, коли ми можемо робити щось глобальне на рівні щелеп. Четвертий візит – у віці 18 років. У цьому періоді ми будемо спостерігати, як завершився ріст, як все виглядає, чи не з’явилося нових проблем, чи не випали зуби тощо. Ми завершуємо нагляд за цим пацієнтом, а далі він переходить у дорослу клініку.


Олександр Казимір, лікар-стоматолог, ортодонт, медичний директор IDS dental clinic


Пам’ятайте, що здоров’я вашої дитини – найголовніше, незалежно від її віку. І регулярні обстеження допоможуть уникнути багатьох проблем. Адже будь-яка патологія не тільки в стоматології, а в будь-якій іншій галузі медицини, чим раніше її виявити, тим легше виправити.

Крім медичних обстежень, ви маєте налаштувати дитину, що шкільний період – це той етап у її житті, коли не завжди буде легко, але зате цікаво, пізнавально і корисно.
Редактор: Марія Фернюк
9-08-2022, 14:15
Коментарів 0 Переглядів 1 904

Теги -
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Як проходить патрулювання дивіться у відео


Якої перемоги ми очікуємо? Блог Ярослава Волощука
Всі ми щиро прагнемо перемоги, але якої саме – це далеко не риторичне запитання
«Не знаю, кому платити». Блог Надії Будної
Уже два місяці я не плачу за газ
ВІДЕО Переглянути все відео

Води було так багато, що вона аж вихлюпнулася на тротуар

Каміни та печі найперше вражають тим, що це справді економічно вигідний варіант опалення.

Підписавши декларацію з сімейним лікарем у "Центрі сімейної медицини "DANKO" ви отримаєте пакет безкоштовних послуг

Якщо ви помітили, що дитина по-особливому сприймає цей світ, має багату уяву й хороший смак, відчуття стилю, а також їй подобається малювати чи креслити, запишіть її у художню школу.

Чому не можна легковажити їхнім носінням і як обрати справді хороші та стильні окуляри, нам розповіли в мережі оптик Cristals Optic, яка ще в травні відкрила свої двері для чернівчан.

"ВСТ Автодрайв" – сучасна автошкола, яка вже не перший рік здійснює фахову підготовку водіїв усіх категорій та є однією із кращих у Чернівецькій області.

На що звертати увагу, обираючи вироби для дому та на які матеріали варто орієнтуватися, ми розпитали у магазині "Затишок вдома", що в ТЦ "Головний".
• Теги