Голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук анонсував завершення реконструкції контрольних пунктів пропуску на Буковині - "Дяківці" та "Красноїльськ".
Про це Осачук
написав на своїй фб-сторінці, пише molbuk.ua
"Два роки моєї активної роботи дають результат – реконструкція КПП завершується, відкриття додаткових українських воріт до ЄС не за горами. Як і в будь-якого успіху, у цих КПП на Буковині буде багато батьків, однодумців, помічників, але найголовніше – це вигодонабувачі українці і всі вільні європейці, буковинські брати румуни", - написав Осачук.
Він також похизувався, що зможе завершити справу попередників.
"Хтось (насправді всі імена відомі) не зміг використати європейські грантові кошти для реконструкції, наказав законсервувати роботи, не бажав додаткових КПП, а хотів все контролювати лише через "Порубне", а нам це вдалося – реанімувати, відновити роботи і бачити як все увінчається успіхом. Я щедрий на слова вдячності кожному, хто працює на Україну, наближує наше європейське майбутнє!" - додав начальник ОВА.
Раніше повідомлялося, що депутат фракції "Пропозиція" Степан Руденко
ініціював на сесії Чернівецької міськради 16 червня протокольне рішення виділити з міського бюджету субвенцію або поворотну фінансову допомогу у розмірі 20 мільйонів гривень для розбудови і відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці".
Проте депутати більшістю голосів не підтримали пропозицію. "За" було лише 9 голосів.
Пізніше депутатка ЧМР від фракції "Єдина Альтернатива"
пояснила, чому депутати не підтримали цю пропозицію.
Депутат Олексій Каспрук, своєю чергою,
пояснив, чому Чернівці мають допомогти добудувати пункти пропуску на кордоні.
Що відомо про реконструкцію ПП "Дяківці" та "Красноїльськ":
Реконструкцію пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" розпочали у 2015 році в межах реалізації Програми прикордонного співробітництва "Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013" Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ППС ЄІСП).
Наприкінці 2017 року термін дії ППС ЄІСП закінчився, однак реконструкція міжнародних автомобільних пунктів пропуску не була завершена у зв'язку з технічними і фінансовими проблемами (інфляція, зміна нормативів у сфері будівництва, додаткові роботи тощо).
Після реорганізації Державної фіскальної служби України новостворена Державна митна служба України поновила дії щодо реконструкції та відкриття цих пунктів пропуску.
Протягом 2020-2021 років об'єкти незавершеного будівництва "Реконструкція пункту пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці" були прийняті на баланс Держмитслужби, проведене обстеження об'єктів та об'ємів виконаних у 2015-2017 роках робіт, здійснене коригування проєктної документації та розпочаті будівельні роботи згідно з відкоригованими об'єктами реконструкції.
Станом на 1 січня 2022 року будівельна готовність ПП "Красноїльськ" становила понад 80%, "Дяківці" - 35%.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" відповідно до бюджетного розпису Держмитслужби на реконструкцію цих пунктів пропуску були передбачені видатки, як ідавали змогу завершити будівництво та ввести їх в експлуатацію у цьому році. Однак у зв'язку з початком агресії РФ проти України та введенням військового стану постановами Кабміну від 10 березня 2022 року №245 та від 1 квітня 2022 року №401 зазначені видатки були спрямовані до резервного фонду державного бюджету.
Скільки ще потрібно коштів:
За інформацією Держмитслужби, для повного завершення робіт за об'єктами та відкриття їх для міжнародного руху в 2022 році необхідно 113 407 мільйонів гривень, а саме:
- для реконструкції ПП "Красноїльськ" - 39 982 тис грн;
- "Дяківці" - 73 425 тис грн.
Через обмежене фінансування Держмитслужбою разом із підрядними організаціями, які виконують будівельні роботи з реконструкції пунктів пропуску, опрацьоване питання відкриття зазначених пунктів за тимчасовою схемою. Для цього необхідно орієнтовно 20 мільйонів гривень.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
21-06-2022, 11:23
0
3 088