* На правах реклами
Китайський чай відрізняється найбільшою кількістю різновидів, сортів та смаків. Більше ніж 3000 років назад люди смакували просту настоянку з цільного листа, що випадково впав в чашку з водою. У повсякденному житті чаєм насолоджувались лише представники знаті, та члени імператорських сімей. Під час правління династії Тан (618-907 рр. н.е.) напій став доступним для простих людей і дуже швидко набув популярності серед різних верств населення.
Особливості чайної культури
Чаювання – важлива складова китайської культури. Сам напій оцінюється по кольору, смаку, аромату, якості води та вишуканості сервізу. Традиція вживання передбачає учать у церемонії, яку майстер проводить у спеціальному приміщенні. Але спробувати
китайські чаї різних видів можна і в затишних домашніх умовах. Наприклад, компанія TheTea закупляє продукцію виключно у чайних фабрик Китаю, пропонує понад 200 сортів оригінального напою. Особливі добавки та спеціальний посуд дозволять глибше зануритись у ритуал, відчути атмосферу далекої культури. Вважається, що в процесі першочерговими є атмосфера, оточення, музика та спілкування.
Час корегує традиції, молодь в Азії полюбляє сучасні заклади, де у склянку з чаєм можна додати фрукти, молоко, тапіоку. Люди середнього та старшого віку надають перевагу класичним схемам заварювання. Найвищий ступінь взаємодії з культурою – осягнення вчення та знання про чай. В традиціях тісно переплітаються:
- філософія;
- мораль;
- етика;
- внутрішня радість;
- прагнення до духовної чистоти.
Коштуючи чай можна осягати мораль, розвивати розум, вчитись насолоджуватись життям. В різні історичні періоди вчення отримувало нові форми, але усе різноманіття сортів завжди підкреслювало повагу, чесність та чистоту думок.
Правила вживання китайського чаю
Щоб організм отримав найбільшу користь від китайського чаю, варто пити його гарячим, адже антиоксиданти та ефірні олії швидко окислюються після заварювання. У процесі остигання значна кількість корисних речовин втрачається. Також варто враховувати інші правила для отримання максимуму від кожної чашки улюбленого напою:
- найкраще смакує чай середньої міцності;
- оптимальний час для чаювання – між прийманнями їжі;
- якщо вживаються ліки, рекомендується не запивати препарат чаєм, відкласти чаювання на кілька годин.
Також є добрі новини для офісних працівників. Дослідження показали, що зелений чай нейтралізує випромінювання від комп’ютера, завдяки вмісту катехінів. Ще саме цей вид напою допомагає наситити організм вологою, уникнути зневоднення.
Властивості
Китайський чай вигідно відрізняється від цейлонського та індійського більш м’яким та легким смаком. Вирощені в Індії або на Шрі-Ланці сорти мають певну терпкість, яка не всім подобається. Саме китайці помітили цілющу силу чайного листа, почали використовувати трав’яні збори для лікування хвороб. Набагато пізніше чай стали вживати щоденно. Варто наголосити на основних властивостях напою:
- покращення тонусу та розумової діяльності завдяки вмісту кофеїну;
- зниження захворюваності завдяки компонентам, що негативно впливають на життєдіяльність шкідливих бактерій та вірусів;
- тандем різних складових забезпечує очищення організму, покращення травлення;
- деякі сорти мають заспокійливу дію, допомагають відновитись та розслабитись;
- велика кількість вітамінів покращує загальний стан та сприяє лікуванню недугів.
Властивості чаю дуже відрізняються в залежності від його типу, але кожен має цілющий вплив на організм. Китайські сорти здатні задовольнити смак самого вибагливого поціновувача. Китайці відкрили дивовижні особливості чайного листа, подарували жителям всіх континентів смачний та корисний напій. На його батьківщині відкрили навіть музей, де можна ознайомитися з історією та технологіями виробництва видів чаю. Він значно вплинув на культуру регіону та цілого світу.
31-05-2022, 10:38
0
994