Протягом останніх двох тижнів на Буковині виникли проблеми із пальним. На заправках його немає, а якщо є, то з’являються кілометрові черги. Ціни на дефіцитне пальне також захмарні. Тож багато хто із буковинців їздить у Молдову для того, щоби заправити авто.
Кореспондентка "МБ" побувала на українсько-молдовському кордоні на пункту пропуску "Мамалига".
Щоправда, автомобілів там дуже мало. Лише час від часу проїжджають.
"Люди їдуть, щоби заправити автомобіль"
Як розповів начальник пресслужби 31 прикордонного загону, підполковник Сергій БРОВКО, на кордоні ажіотажу немає.
- Пункт пропуску "Мамалига" працює у звичному режимі. Середньодобовий показник перетину транспорту - близько 300 авто. Переважно вантажівки. Пасажиро-транспортний потік не збільшився. Пункт пропуску не є переповнений, ажіотажу немає. Люди їдуть у Молдову для того, щоби заправити своє авто, або ж просто до родичів у гості. На початку війни були масштабні черги, зараз такого немає, - розповідає Сергій Бровко.
До пункту пропуску під’їжджає авто. До водія підходить прикордонник та перевіряє документи.
– Їду до Молдови заправити авто, бо у нас із пальним колапс. Їду туди за пальним вперше, - каже чоловік років під сорок.
– Чоловік призовного віку може перетнути кордон?, – запитую у прикордонника.
– Кордон мають право перетинати ті чоловіки, які не придатні до служби, або ж вони є у базі системи "Шлях". Тоді ми можемо пропускати їх, - каже.
Впродовж десяти хвилин із боку Молдови під’їжджає мікроавтобус. Прикордонники просять водія показати, що в багажнику. Зі службовим собакою перевіряють, чи немає заборонених предметів. Нічого не виявили.
– Чого їздили в Молдову? – запитую.
– Я сам із Хотина. Займаюся волонтерством. Їхав для того, щоби заправити автобус,- пояснює.
– Яка вартість пального у Молдові?
– Якщо перевести на наші гроші, то виходить 40 гривень за літр, - пояснює чоловік.
Впродовж двох годин проїхали приблизно сім авто в бік Молдови та чотири в Україну.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.