Організатори Дня вишиванки зазначають, що за 16 років існування свята не скасовували його жодного разу - ані в 2014-2015 роках, ані під час епідемії коронавірусу.
"Бути цьому красивому і улюбленому мільйонами українців Дню і під час повномасштабної російської антиукраїнської війни. Адже сьогодні наш народ захищає не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишиванка є духовною бронею українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне - перемоги. Перемоги над злом, яке, трансформуючись з російської імперії в період радянської окупації, а згодом - в рф, не змінило своєї сутності. І навіть навпаки - наростило ядерну ненависть до всього українського - від книги до школи, від дитячої вишиваночки до пологового будинку, від маленького села до людного мегаполісу", - йдеться на сторінці організаторів.
Отож, у четвер, 19 травня, усіх запрошують йти на роботу, прогулянку, заняття тощо у вишиванках, аби підтримати свято.
Програма заходів:
9.00 - Акція "Народжені у вишиванках"
12.00 - відкриття свята. Презентація відтвореної вишитої сорочки Степана Бандери у рамках проєкту Тетяни Зез "Вишивка в одязі видатних українців". ВІдкриття виставки "Віра - зброя" - сучасний іконопис на ящиках з-під патронів вінницького художника Володимира Кравчука. Музей Української Вишиванки.
16.00 - музичний лекторій "Вкрадені/повернуті пісні". Росія в різні періоди історії нахабно крала українську музику та пісні, привласнювала здобутки нашої культурної спадщини. Настав час повертати своє. За участі Діани Польової та Майка Кауфмана-Портнікова. Сквер Дня вишиванки.
17.00 - пісні українських перемог. За участі відомих українських артистів. Сквер Дня вишиванки.
19.00 - безкоштовний показ фільму "Спадок нації". За участі творчої команди стрічки. Культурно-мистецький центр імені Івана Миколайчука.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.