"Розбронюватися", тобто стати особою, яка підлягає мобілізації, можна лише шляхом звільнення з займаної посади, яка передбачає бронювання.
Про це під час пресконференції
сказав начальник Чернівецької обласної військової адміністрації Сергій Осачук, пише molbuk.ua
Зокрема, він розповів, чи можуть розброньовуватися посадові особи. Йшлося, вочевидь, про нещодавній скандал, коли голову Чернівецької облради Олексія Бойка та його першого заступника Миколу Гуйтора запросили відвідати військкомат. Тоді Олексій Бойко у інтерв’ю виданню Букінфо
розповів, що мав "бронь" від мобілізації, проте ще у лютому разом із Миколою Гуйтором розбронювався.
Виклик до військкомату ж Бойко тоді назвав помстою Сергія Осачука за викриття призначеного ним гендиректора обласної лікарні Сергія Бродовського у махінаціях із гуманітарною допомогою.
Тепер же Осачук назвав заяви про розбронювання "обманом та політичною маніпуляцією".
"Щодо посадових осіб, органів місцевої влади, місцевого самоврядування, і заяв про "я розбронювався", "я забронювався". У нас не бронюють прізвища та імена. У нас бронюють посади. Якщо законом передбачена номенклатура посад, яка заброньована, обов’язок керівника ще до війни була їх забронювати.
Розбронюватися – це єдиний спосіб звільнитися з займаної посади. Ви звільняєтеся зі своєї посади, стаєте вільним, військовозобов’язаним громадянином, і маєте право негайно, добровільно піти до центрів комплектування. Тоді це називається "я розбронювався". Та коли ти залишаєшся на посаді і дуриш спільноту, кажеш "я розбронювався", "я написав заяву на розбронювання", - це є обман і політична маніпуляція", - заявив начальник Чернівецької ОВА.
Тому якщо хтось бажає йти у бойові частини воювати з ворогом, він пише заяву на кшталт "прошу звільнити мене з займаної посади за власним бажанням, за згодою сторін. Пішов бити окупантів. Повернуся після того".
Це - єдиний спосіб. Усе решта – це просто спроби звернути на себе увагу, пограти м’язами "я такий герой, але мене не пускають цим героєм стати", - додав Осачук.
Раніше Осачук уперше публічно
прокоментував справу з "украденими" швидкими.
Відповідно до чинного
законодавства, підприємства, установи та організації мають право бронювати військовозобов’язаних, це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Відповідно, такі працівники відповідних підприємств та організацій не підлягають мобілізації.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
16-05-2022, 14:11
0
3 561