Одеса в останній період стала об'єктом ворожих ракетних атак, проте російські війська так і не змогли захопити місто. Експерти вважають, що ризик штурму Одеси значно знизився, а висадка десанту малоймовірна.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.
Ще з початку війни місцева влада побоювалася, що Росія буде всіма силами намагатися взяти Одесу, зробивши комплексну атаку. Її мало здійснювати наземне угруповання, яке базується в Херсонській області. Однак окупанти не змогли прибитися через Миколаїв і Вознесенськ. Друге угруповання мало зайти з Придністров'я.
Полковник запасу ВСУ, військовий експерт Сергій Грабський стверджує, що основна роль відводилася військам з херсонського напрямку, але вони вже два місяці стоять на кордоні з Миколаївською областю, намагаючись пробити оборону.
Водночас для атаки з Придністров'я у РФ не вистачає живої сили і техніки. Збільшити контингент в Тирасполі поки неможливо, оскільки Україна не пропустить літаки через свій повітряний простір, а через Румунію Росія не ризикує цього робити.
Ще один важливий момент - висадка десанту. На думку експертів, зробити це в Одесі дуже проблематично через можливі втрати, які будуть колосальними. У зв'язку з цим окупанти в якості потенційного плацдарму, ймовірно, вибрали південну частину області.
"Але перша проблема цього плану - це відсутність ППО. Після того як флагман Чорноморського флоту - крейсер "Москва" - був потоплений, у них немає прикриття ППО. Тому зараз вони намагаються взяти під повний контроль і встановити стаціонарні системи на острові Зміїний, які могли б забезпечити повітряне прикриття десанту", - пояснив військовий експерт Михайло Жирохов.
При цьому він зазначив, що у Росії дуже обмежені сили і засоби для висадки. За словами Грабського, до початку повномасштабної війни в Чорному морі РФ зосередила 11 десантних кораблів. Їх загальна спроможність становила дві бригади або приблизно до 10 тисяч осіб. Але зараз вона скоротилася вдвічі.
"Динаміка подій була дуже активною. Але в Придністров'ї не вистачає сил і засобів. Можливість проведення десантної операції практично виключена після потоплення крейсера "Москва" і ослаблення потенціалу російського флоту. Сухопутний удар переноситься на невизначений час. Залишається тільки один з елементів - це ракетний обстріл", - зазначив експерт.
Через відсутність інших варіантів ворог намагається змінити обстановку в місті за допомогою ракетних ударів. Однак після масованих атак, на думку Грабського, повинен був послідувати штурм, чого не сталося. Він допустив, що ворог завдав ці удари через збій в координації між різними видами російських військ.
Однак у військовій адміністрації поки не виключають можливість штурму Одеси. Спікер ОВА Сергій Братчук акцентує, що така загроза буде завжди існувати, проте поки активної підготовки з боку противника не спостерігається.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-05-2022, 10:15
0
896