Минулого понеділка в урочище "Косоя" Верхньопетрівецького лісництва Чернівецького держлісгоспу прибуло понад п’ятдесят добровольців – учасників лісопосівної кампанії. Тут на них вже чекала вільна від сіножаті площа – 1,2 гектара.
Також вирощені в касетах із закритою кореневою системою саджанці дуба та ялиці, які лісгосп вирощує у своєму лісорозсаднику в Оршівцях. Серед тих, хто за допомогою спеціального знаряддя – меча Колесова – садив дерева, було майже двадцять народних депутатів, школярі Чудейської школи та переселенці, повідомляє кореспондент molbuk.ua
– Цього року в Україні мали побудувати ще п’ять заводів із вирощування лісових культур основних порід, бо два вже функціонують, але довелося будівництво перенести на пізніше через війну, – розповів Олег Бондаренко, голова комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування. – Приємно, що лісова галузь Буковини – одна з кращих в державі й бере активну участь в екологічній програмі "Зелена країна".
– Саджати ліс – це щастя, це життя, особливо тоді, коли навколо смерть й страх, – ділиться Людмила Заєць з Чернігівщини, яка прийшла допомагати лісівникам разом із двома дочками-школярками. – Мій чоловік теж лісівник, але він залишився на батьківщині, хвилюємося за нього. Ми вдячні буковинським колегам, які прийняли нас і забезпечили необхідним.
Не вперше беруть участь в садівництві й переселенці з Миколаївщини, які теж тут закладають новий ліс.
Однорічні саджанці рівними рядами лягли в землю. Вони не померзнуть, бо навкруги стоїть стиглий ліс, якого невдовзі підпиратиме новий.
– Нинішнього року створення лісових культур становитиме у нас дванадцять гектарів, в тому числі шляхом лісовідновлення – сім гектарів, – каже Василь Хащевий, директор Чернівецького держлісгоспу. – Сприятимемо природному поновленню, тобто вводитимемо ті породи, яких не вистачає. Добре спрацював наш колектив і минулого року.
– Колективи наших підприємств за минулий рік перевиконали план лісовідновлення, – констатує Василь Гончар, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства. – Так, протягом цього періоду лише нових лісів було створено майже на 130 гектарах, в тому числі на самозаліснених територіях – 75 гектарах. Також торік ми заготовили майже двадцять тонн лісового насіння, що становить 190 відсотків до планового завдання. У посівних відділеннях лісових розсадників було посіяно лісового насіння на площі 4,7 гектара.
Цього року заплановано провести заходи з лісовідтворення на площі 1225 га. Зокрема, створити лісові культури на площі 300 га, зберегти природне поновлення на 840 га та створити нові ліси на 85 гектарах. У рамках програми "Зелена країна" маємо намір здійснити заходи з лісовідтворення на загальній площі 650 га із саджанням не менш ніж два мільйони саджанців. Наразі держлісгоспами краю вже створено майже 94 га лісових культур. Також посаджено 6,3 га нових лісів із посадкою 29 тисяч сіянців лісоутворювальних порід. Загалом в рамках екологічної програми "Зелена країна" нині заліснено 155,3 га земель державного лісового фонду.
Попри лісопосівну кампанію буковинські лісівники допомагають й переселенцям та армії. Вони прийняли на повне забезпечення сім’ї колег із гарячих точок. Крім цього, у зону бойових дій держлісгоспами відправлено шість мікроавтобусів з понад 30 тоннами продуктів, одягу, взуття медикаментів, ручних знарядь праці, будматеріалів. А ще – 33 автомобілі та 14 машин високої прохідності. Для потреб військових надано майже 700 кубометрів різних лісоматеріалів та понад 200 кубометрів дров. Лікарням, які там знаходяться – 61 спальний комплект.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-04-2022, 16:22
0
1 793