RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Роумінг під час війни: як користуватися українськими операторами зв’язку в Європі


Мільйони українців виїхали до Європи після початку російського вторгнення у лютому. Деякі мобільні оператори скасували плату за послуги роумінгу в європейських країнах.

За оцінками Міжнародної організації з міграції ООН, станом на середину березня понад три мільйони українців залишили країну через війну.



Більшість українців виїхали до сусідніх європейських країн, які допомагають біженцям на урядовому рівні.

У багатьох країнах низку послуг зробили безкоштовними для людей, які пред’являють український паспорт. Серед іншого і послуги зв’язку.

Після перетину кордону волонтери в Угорщині, Словаччині та Польщі видавали українцям SIM-карти місцевих операторів із можливістю безкоштовно користуватися мобільним зв’язком та інтернетом деякий час. І це важливо, оскільки вартість послуг телеком-операторів у ЄС значно дорожча, ніж в Україні.

Нещодавно український мобільний оператор Київстар також скасував тарифи роумінгу у деяких європейських країнах. Розповідаємо, як це працює.

У Європі без роумінгу?

Нова ініціатива Київстар передбачає, що для українців за кордоном діятимуть стандартні умови тарифів, як в Україні.

Це означає, що, перебуваючи в одній із європейських країн, українці зможуть оплачувати та користуватися послугами Київстар так само, як і в Україні.

Бізнес-клієнти та контрактні абоненти отримають розширений спектр послуг для роумінгу до їхнього основного тарифу.

Компанія також не списуватиме у таких клієнтів мегабайти при використанні безлімітних програм, включно з месенджерами, онлайн-картами й іншими сервісами.

Можливість користуватися послугами Київстар без тарифів роумінгу тимчасово доступна у Польщі, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, Німеччині, Італії, Литві та Чехії.

На які тарифи поширено ініціативу?

Окрім тарифів контрактних і бізнес-клієнтів, послугами Київстар без роумінгу за кордоном зможуть користуватися абоненти тарифів "Твій вибір" та "Все разом".

Абоненти старих тарифних планів можуть обрати ці тарифи у додатку "Мій Київстар", подавши заявку на сайті або зателефонувавши на гарячу лінію за номером 466.

Тариф "Твій вибір" передбачає доступ до 15 Гб мобільного інтернету, безліміт у мережі Київстар і всі вхідні дзвінки, 100 хвилин для дзвінків на мережі інших українських операторів і номери країни перебування. Вартість такого тарифного плану — 175 грн на місяць.

Базовий тариф "Все разом", який містить безлімітний домашній інтернет в Україні, надає доступ до 25 Гб трафіку мобільної мережі, безлімітні дзвінки на номери Київстар, а також 200 хвилин на дзвінки інших операторів і за кордон. Абонентська плата за тарифом становить 250 грн на місяць.

Указані тарифи також передбачають безлімітний доступ до соцмереж, месенджерів, державних додатків тощо.

Бонусна програма

За кілька тижнів до запуску цієї ініціативи Київстар також збільшив допомогу абонентам у роумінгу: користувачі цього оператора отримали 250 бонусних гривень на оплату послуг зв’язку.

Допомогу отримали абоненти, які перетнули кордон у тих самих дев’яти країнах.

Повідомлялося, що за перший тиждень роботи цієї акції Київстар перевів на рахунки своїх абонентів понад 26 млн бонусних гривень.

Крім цього, у Київстар також діють нові тарифи в роумінгу по всій Європі.

Згідно з цими тарифами, один мегабайт мобільного інтернету коштує 0,10 грн; одна хвилина вхідного дзвінка або вихідний дзвінок по країні перебування або в Україну — 1 грн; одне SMS-повідомлення — 1 грн.

Доступний роумінг Vodafone

Безкоштовні послуги зв’язку в роумінгу країн Європи також діють для абонентів Vodafone.

На сайті оператора вказано, що клієнтам Vodafone, які евакуювалися з України до країн Європи, роумінг доступний безкоштовно протягом 30 днів з моменту активації нової послуги.

Для активації послуги Доступний роумінг потрібно набрати комбінацію *600*6#, попередньо відімкнувши послугу "Роумінг як вдома".

Послуга передбачає безкоштовний доступ до 60 хвилин розмов на номери європейських країн й українські номери, а також 400 Мб мобільного інтернету.

Доступним роумінгом Vodafone можуть скористатися абоненти всіх тарифних планів Передплата та Контракт. Послуга також доступна у разі зміни тарифного плану.

Після використання нарахованих хвилин і трафіку мобільного інтернету послугу можна підключити повторно за 100 грн.

Доступний роумінг Vodafone діє у 27 країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія та Швеція.

Безкоштовний інтернет у роумінгу lifeсell

Український мобільний оператор lifecell надав своїм абонентам безкоштовні 5 Гб мобільного інтернету в роумінгу до 30 квітня.

Послуга поширюється на всіх українських абонентів lifecell, які вимушено залишили країну після російського вторгнення та переїхали до однієї з 30 європейських країн.

Серед цих країн — Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чорногорія, Чехія, Швеція й Естонія.

Абоненти lifecell отримають безкоштовний трафік мобільного інтернету за кордоном, автоматично після перетину кордону.

Послугу було запущено наприкінці лютого, а пізніше продовжено до кінця березня та квітня відповідно.

Національний роумінг

На початку березня 2022 року українські мобільні оператори Київстар, Vodafone Україна та lifecell також об'єдналися в межах нового проєкту національного роумінгу.

У спільній заяві операторів сказано, що тепер абоненти можуть користуватися не лише голосовими дзвінками та SMS, а й мобільним 2G/3G інтернетом на швидкості до 512 кбіт/с для обміну повідомленнями у месенджерах або пошуку інформації в інтернеті.

Національний роумінг почав працювати в областях, які найбільше страждають від бойових дій, після чого послуга розшириться на всю Україну.

Для абонентів lifecell активується автоматично. Але якщо підключення до мережі іншого оператора не відбувається, варто налаштувати вибір мережі вручну.

Абонентам Київстар і Vodafone слід виконати наступний алгоритм:

- вимкнути автовибір мережі (Android: Налаштування — Мобільна мережа (або Підключення) — Оператор. iOS: Параметри — Стільникові дані — вибір мережі);

- знайти та вибрати доступну мережу вручну;

- перевірити можливість надсилання SMS та функції дзвінків;

- якщо з'єднання не відбувається, перезавантажте телефон і спробуйте знову.

Тарифікація дзвінків та SMS у національному роумінгу здійснюється згідно з умовами тарифного плану вашого оператора.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
9-04-2022, 05:15
Коментарів 0 Переглядів 2 613

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.