Молодий буковинець » новини » «Найбільша допомога від Румунії»: у Чернівцях створили склад продукції для переселенців в приміщенні колишнього заводу – відео
Волонтери "Резиденції молоді" із двох поверхів колишнього заводу "Буковинка" створили склад гуманітарної допомоги для людей, які це потребують.
Звідси привозять речі та продукти на всі пункти видачі гуманітарної допомоги, передає кореспондентка molbuk.ua
- Одного дня ми зрозуміли, що нам не вистачає складів гуманітарної допомоги, бо почали приїжджати фури з-за кордону та прикордонних міст України. Ми звернулись до власника будівлі колишнього заводу "Буковинка" і він безкоштовно надав нам два поверхи, зараз залучений лише один, – каже волонтер "Центру молоді" Іларіон.
На складі можна побачити матраци, одяг, засоби особистої гігієни, та харчові набори, які потім відвозять на пункти видачі гуманітарної допомоги в Чернівцях та в гарячі точки.
- Найбільше допомоги ми отримуємо з Румунії та Польщі – це в основному харчі, матраци, вода та консерви. Польща постачає харчові набори іCare, які видаються усім переселенцям. Їжі там вистачить на 4 дні для родини з 3 людей. Також нам допомагає Турецький Червоний Півмісяць, вони привозять харчі, матраци та засоби особистої гігієни, – каже волонтер.
- Кожного четверга у нас проводиться нарада. Там, враховуючи всі потреби, ми вирішуємо що куди та в якій кількості відправляти. Так само відбувається і з гуманітарною допомогою, яка поїде в гарячі точки.
Гуманітарна допомога в пунктах видачі – це разова акція, тобто отримати її другий раз не вийде.
- Щоб отримати допомогу, треба мати з собою паспорт громадянина України, якщо з це ID-карта, то потрібно принести додаток про місце реєстрації. Це робиться для того, щоб в центрі допомоги працівники могли ідентифікувати людину, що вона дійсно переселенець, а не мешканець Чернівців, – каже Іларіон.
Під пунктом видачі на вулиці Ясській черги людей. В середину запускають по одній родині. На місці працюють 4 волонтери.
- Тут можна отримати все необхідне: ковдри, продукти, дитяче харчування, пляшечки та підгузки. До кожної дитини треба індивідуальний підхід, тому мами самі беруть те, що їм необхідно. В середину запускаємо по одній родині, щоб не було хаосу і ми змогли нормально поспілкуватися з людиною і зрозуміти, що їй потрібно, – каже волонтерка.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.