У Чернівцях відкрили нове бомбосховище, яке знаходиться на Степана Бандери, 11. Бомбосховище обладнали з нуля протягом дев’яти днів.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua з відкриття.
За 9 днів тут провели світло, облаштували санвузол, зробили витяжку, харчоблок, провели інтернет, на черзі окрема зона приміщення для дітей з обігрівом. Тут тепло, є питна вода, продукти харчування та медикаменти. Волонтери кажуть, облаштовувати приміщення було доволі складно. Приймали участь в цьому більше 40-а людей.
- Ми вивезли дуже багато сміття, так як до цього приміщення не використовувалось багато років. Ми тут прибрали, побілили стіни, це було складно, бо в приміщені сиро, довелося робити додаткову вентиляцію. З нею було найважче і ми ще над цим працюємо.Провели електроенергію, правда не відразу. Спочатку доводилося працювати з ліхтарями, поки не відшкребли стіни від бруду та плісняви, – каже волонтер Роман Панівський.
В бомбосховищі все працює, вода підведена, але пити її не рекомендують, для цього є окремий бутель, на 500 літрів, він опломбований. Також з приміщення є два виходи – основний та запасний.
- Це приміщення було побудоване більше 100-а років тому і підвал тут не для того, щоб щось зберігати, а зроблений якраз під бомбосховище. Тут товсті цегляні стіни, а підлогу, я так розумію, за радянських часів заасфальтували. У нас вхід з двору і запасний теж веде у двір, але якщо його завалить, то у нас є ще один варіант евакуації. Оскільки всі будинки того часу будувались так, щоб підвали мали сполучення, то ми змогли зробити вихід на сусідню вулицю, – каже пан Роман.
В укритті можуть розміститися 300 людей.
- Є місця для відпочинку, майже всі кімнати заставлені лавками. Вони поки нічим не накриті, але в майбутньому на них покладуть матраци та принесуть ковдри, щоб довготривале перебування в бомбосховищі було якомога комфортнішим, – каже волонтер.
Це бомбосховище буде доступним для всіх і для чоловіків, жінок, дітей та людей з інвалідністю.
- Поки немає можливості для самостійного спуску людей з інвалідністю в бомбосховище, в разі небезпеки їх переноситимуть на руках наші волонтери. Але ми працюємо над вирішенням цієї проблеми, тим паче ширина проходу дозволяє вмістити туди інвалідний візок, – каже пан Роман.
Авторка: Юлія Денисенко.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-03-2022, 18:10
0
5 477