* На правах реклами
Якщо ви плануєте відкрити власну АЗС, рекомендуємо ознайомитись із особливостями обладнання, яке потрібно буде експлуатувати. У сьогоднішній статті ми розповімо про особливості використання
паливороздавальних колонок.
Придбати обладнання для заправок, а також проконсультуватися з фахівцями рекомендуємо у компанії "Власна АЗС", що представляє європейські та вітчизняні торгові марки. Доставка товарів здійснюється по Києву та всій Україні.
Загальна інформація та підготовка до експлуатації
Відповідно до законодавства, паливороздавальні установки відносяться до пристроїв для визначення обсягу та роздачі палива. Вони обов'язково підлягають сертифікації та повірці. Дані мають бути внесені до державного реєстру засобів вимірювань. Відомості про сертифікацію вказуються також у технічному паспорті пристрою.
Існує два види перевірки:
- Первинна. Проводиться в заводських умовах виробника або після проведення капітального ремонту.
- Поточна (періодична). Здійснюється у процесі використання колонки.
Після перевірки приладів встановлюються пломби. Їх не можна знімати самостійно. Якщо ремонт передбачає розкриття пломби, важливо погодити це з уповноваженим органом контролю та занести відомості до спеціального журналу ремонту обладнання.
Оснащення паливороздавальних колонок
Дозволяється експлуатація сертифікованих та опломбованих паливороздавальних колонок, що оснащені герметичними шлангами та сучасними пістолетами, які автоматично перестають подавати паливо, коли бензобак або каністра повністю заповнені. Це важливий аспект. Завдяки такій функції запобігають розливу палива, а також зменшується ймовірність вибухів на АЗС. Колонкам і пістолетам, як правило, надається нумерація.
На пристрої має бути табличка або наклейка з правилами експлуатації. Якщо сталася поломка та заправна установка не працює, потрібно вивісити табличку з відповідним попередженням. Крім того, після виявлення проблем у роботі необхідно викликати майстра.
Основні ознаки проблем у роботі
Несправні бензоколонки не можна експлуатувати. До основних видів проблем в роботі відносяться:
- пошкодження пломби або її відсутність;
- помічені похибки, які не відповідають нормам;
- розгерметизація з'єднувальних елементів;
- протікання нафтопродуктів.
У разі виявлення перерахованих поломок необхідно припинити експлуатацію та звернутися до майстра. Фахівець проведе діагностику, під час перевірки пристрою виявить поломку та усуне її.
Принцип роботи бензоколонок
На АЗС застосовуються всмоктувальні або напірні бензоколонки. Від їхнього типу залежать особливості роботи.
Принцип роботи всмоктуючого пристрою полягає в передачі електронного сигналу від пункту управління паливороздавальну колонку з насосом. При цьому визначається певна кількість видачі палива. Після активації заправного пістолета із резервуару подається необхідна кількість пального. Подача здійснюється за допомогою електродвигуна.
Особливість паливороздавальних колонок напірного типу полягає в тому, що насос занурювального типу встановлюється не в бензоколонці, а в резервуарі. Його кінець знаходиться за кілька сантиметрів від дна ємності. За допомогою насоса паливо одного виду може передаватися відразу кілька колонок. Це популярне рішення серед власників заправок.
Якщо вас цікавить якісне та сертифіковане обладнання для заправок, рекомендуємо відвідати компанію "Власна АЗС". Офіс розташований за адресою: Київ, просп. Повітрофлотський, 94-Б. Також можна зв'язатися зі співробітниками фірми за телефоном 096739-40-40 або на офіційному сайті.
4-02-2022, 19:30
0
1 176