Мати хлопчика – буковинка, яка вийшла заміж за італійця і народила у шлюбі дитину. Чоловік часто бив і дружину, і навіть сина. Тож жінка розлучилася з ним, забрала дитину і поїхала додому. Італієць намагався повернути дитину через суд, однак йому це не вдалося.
Про це йдеться у публікації "МБ"
– Марина та Роберто, який є громадянином Італії, одружилися у 2014 році у невеличкому місті Роццано, що у провінції Мілан. Та дуже швидко італійська казка перетворилася на фільм жахів. Жила сім’я бідно. Грошей ледь вистачало на утримання житла. Доводилося економити на продуктах, гарячій воді, опаленні… П’ять років сімейного життя в Італії виявилися для Марини справжнім жахом. Навіть народження сина не зупинило її чоловіка – домашнє насильство тривало. Роберто знущався не лише із дружини, а й з їхньої дитини. Врешті, Марина не витримала та з сином Антоніо поїхала додому. Роберто ж подав до суду позов про повернення їх малолітнього сина з України до Італії", – повідомляє Центр безкоштовної правової допомоги.
Утекти допомогли мама і сестра
Як розповів адвокат пані Марини Ігор СТАДНИК, з Італії жінці допомогли втекти її родичі.
– Мама та сестра також живуть в Італії. Вона звернулася до них по допомогу. Зараз вже минув рік, Марина більш-менш прийшла до тями, – каже адвокат.
Пізніше по допомогу жінка звернулася до системи безоплатної правової допомоги. Вижницький місцевий центр із надання правової допомоги доручив адвокату Ігорю Стаднику підготувати відзив на позовну заяву чоловіка щодо повернення Мариною малолітнього сина до Італії.
Дав ляпас, бо попросила ввімкнути бойлер
Марина розповіла, що неодноразово зверталася до корпусу карабінерів (місцевої поліції) регіону Ломбардія щодо нанесення чоловіком їй та дитині тілесних ушкоджень. Вона розповіла жахливі подробиці свого сімейного життя.
– Одного разу під час купання сина закінчилася гаряча вода, і вона попросила чоловіка ввімкнути бойлер. Той не відповів, тому жінка повторила своє прохання. Роберто ж, не промовивши ні слова, увійшов до ванної кімнати і дав їй ляпаса. Декілька разів, коли батько та син залишалися наодинці, дитина "випадково" отримувала травми: розбитий ніс, синці під оком, на руках, – розповідала пані Марина.
Тоді жінка твердо вирішила розлучитися. Розпочався процес розірвання шлюбу, який в Італії дуже складний та тривалий. Згідно з рішеннями італійського суду, у 2019 році був встановлений порядок спілкування матері та батька з дитиною. Мати отримала право на зустрічі з Антоніо почергово у вихідні дні.
У вересні 2020 року Марина разом із сином повернулася додому, оскільки чоловік продовжував знущатися з них як фізично, так і морально. Чоловік подав до суду позов про повернення малолітнього сина з України до Італії. Аргументи – він не надавав дозволу на вивіз хлопчика з Італії та побоюється за його добробут в Україні.
У листопаді 2020 року до Міністерства юстиції України як органу з виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року надійшла заява Роберто про сприяння поверненню дитини до Італії. Марина надала офіційні пояснення, що вона з дитиною не має наміру повертатися в Італію найближчим часом.
Розпочалася судова тяганина
У березні 2021 року рішенням суду міста Павія (Італія) шлюб між Мариною та Роберто було розірвано. Італійський суд маленького Антоніо передав під одноосібну опіку батькові, визначив місце проживання дитини з батьком та зобов’язав Марину негайно повернути сина Роберто.
Цивільна справа за позовом Роберто до Марини про забезпечення повернення малолітньої дитини до Італії розглядалася у Вижницькому районному суді. Адвокат Ігор Стадник та мати дитини надали письмові заперечення, в яких вказали, що хлопчик є громадянином України, він на законних підставах в’їхав в Україну разом зі своєю матір’ю, громадянкою України.
Антоніо поступово вивчає українську мову
Майже рік семирічний Антоніо живе в Україні зі своєю мамою та дідусем. У будинку хлопчик має свою кімнату, обладнану для навчання і відпочинку. Дитина забезпечена всім необхідним. Антоніо навчається у школі, де вивчає українську мову. Якщо на початку відчувався невеликий мовний бар'єр, то потім він майже зник. Тепер хлопчик практично вільно спілкується з родичами, знайомими, має друзів-однолітків.
Марина переконана, що повернення Антоніо в Італію до його батька, становить ризик для його фізичного та психічного здоров’я.
Тому рішенням Вижницького районного суду в задоволенні позову Роберто про забезпечення повернення малолітньої дитини до Італії відмовлено.
Увага!
Якщо вистали жертвою домашнього насильства, негайно звертайтеся на спецлінію "102" або ж за номером телефону: 0-800-213-103 – єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги
Нагадаємо, раніше ми писали про розмова із сестрою буковинки, яку по-звірячому
вбив її чоловік у Італії.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-01-2022, 11:30
0
1 508