* На правах реклами
Джерела безперебійного живлення набувають дедалі більшої популярності серед українців. Це пояснюється нестабільністю в електропостачанні та часто неякісним електроживленням. В той самий час автономні системи живлення стають більш доступними, що також є фактором, який впливає на розповсюдження безперебійників.
Але сьогодні ми будемо говорити не про ДБЖ, а про їхню саму дорогу складову – акумулятори. Адже саме вони запасають енергію і забезпечують автономну роботу необхідного обладнання. Ця стаття розкриває питання правильного вибору типу акумулятора в залежності від задач, які повинен вирішувати УПС.
По суті акумуляторні батареї в безперебійнику є розхідним матеріалом, оскільки з часом втрачають свою ємність і підлягають заміні. І від того, наскільки правильно ви підберете батареї для ДБЖ буде залежати, як довго вони у вас прослужать. Зазначимо, що часто їх шукають як аккумулятор для ИБП, на сайті
https://www.powersol.com.ua/ ви можете вибрати будь-якої ємності АКБ для UPS будь-якої потужності.
AGM чи GEL акумулятори для безперебійника?
Як правило, до безперебійників та інверторних систем підключають свинцево-кислотні акумулятори. Такі АКБ найбільш поширені, мають тривалий термін служби, від 5 до 12 років і доступні за ціною. Існує два основні види свинцево-кислотних батарей – це AGM та гелеві акумулятори.
Спершу розглянемо переваги, які притаманні обидвом типам тягових батарей:
- Герметичність та відсутність обслуговування. Завдяки ефективній рекомбінації газів всередині акумуляторів вони мають довгий термін служби. Утворені при перебігу великого струму кисень і водень залишаються всередині, де рекомбінуючи вони утворюють воду і процес повторюється. Як наслідок, в них не потрібно доливати воду і відповідно відпадає потреба в обслуговуванні. Слід зазначити, що у АГМ акумуляторів коефіцієнт рекомбінації газів дещо вищий 99% проти 97% у гелевих. Проте це несуттєва різниця, якою можна знехтувати.
- Герметична конструкція також дає можливість використовувати акумулятори в жилих приміщеннях або приміщеннях без вентиляції. Ця особливість дуже цінна у випадках, коли необхідно забезпечити автономну роботу котла у квартирі, де немає можливості виділити окреме приміщення з вентиляцією для автомобільного акумулятора. А як відомо, електроліт в авто АКБ рідкий і при заряді виділяє шкідливі гази, які можуть зашкодити здоров’ю оточуючих або створити пожаронебезпечну ситуацію при відсутності вентиляції.
- Експлуатація в будь-якому положенні. За рахунок того, що електроліт не перебуває в рідкому стані ні в одному із пристроїв вони можуть функціонувати навіть лежачи на боку. Не бажано тільки експлуатувати їх кришкою до низу, щоб не перекривались запобіжні клапани.
Головна відмінність гелевих акумуляторних батарей в тому, що електроліт в них перебуває в гелеподібній формі, а у АГМ спеціальні мати із скловолокна просочені електролітом. Фактично ця основна технологічна відмінність в конструктиві породжує деякі відмінності в експлуатаційних характеристиках:
- Гелеві акумулятори більш стійкі до використання при низьких температурах і не втрачають свою ємність. AGM батареї при температурному режимі використання нижче 15 градусів будуть швидше втрачати свій ресурс. Якщо заздалегідь відомо, що експлуатація буде відбуватись при низьких температурах краще вибирати гель.
- АГМ акумулятори більш стійкіші до великих розрядних струмів та короткого замикання. Тому в більшості випадків саме цей тип використовується в потужних трифазних ДБЖ де присутні великі навантаження або ж є вірогідність КЗ.
- GEL-акумулятори краще справляються з глибокими розрядами. Таким чином, якщо стоїть задача циклічного використання з повним розрядом і послідуючим зарядом краще вибирати моделі цього типу. Це можуть бути, наприклад, сонячні електростанції, хоча останнім часом їх починають витісняти більш дорожчі літієві LiFePO4.
Дякуємо, що дочитали цю статтю! В ній ми постарались досить стисло описати основні плюси та мінуси різних варіантів. Насправді особливостей в кожному із типів більше і якщо вас цікавить більш детальна інформація переходьте на сайт www.powersol.com.ua. Тут ви знайдете як додаткову корисну інформацію про резервні та автономні системи живлення, так і можете отримати консультацію спеціалістів, підібрати та купити ДБЖ, акумулятори, стабілізатори напруги та генератори.
Також рекомендуємо до перегляду відео про те, яким критеріям повинні відповідати акумулятори для ДБЖ, щоб вони служили довго і без проблем.
20-01-2022, 10:00
0
1 689