Новорічні застілля, майонезні салати, збитий режим харчування і алкоголь – все це не кращим чином позначається на нашому організмі. У період новорічних і різдвяних свят і багато людей відчувають нездужання і набирають зайву вагу.
В інтернеті популярні різні "розвантажувальні дні", які нібито допомагають очистити організм за один день. Як правильно "розвантажуватися" і чи є від цього користь - розібрався
УНІАН разом з дієтологом.
Розвантажувальний день - що це і як працюєРозвантажувальний день - це одноденна дієта, коли людина цілий день харчується одним продуктом в невеликих порціях, п'є багато води і їсть мало калорій. В інтернеті можна знайти різні варіанти таких дієт, наприклад розвантажувальний день на кефірі або огірках.
Думка експертів про такі одноденні дієти неоднозначна. Дієтолог Людмила Гончарова заявляє, що якщо збалансовано харчуватися і правильно вживати достатню кількість води, то в "розвантажувальних днях" сенсу немає.
За її словами, поняття "розвантажувальний день", коли людина менше харчується тими чи іншими продуктами, — це, в основному, наша фантазія на тему "що у нас засвоюється, не засвоюється, чому я себе так погано почуваю".
Надмірна вага, висипання, погіршення загального стану, нестача енергії, погане самопочуття змушують людину приймати для себе рішення, що потрібно обмежувати себе в їжі і харчуватися тільки одним продуктом. І в загальному їй як би стає краще.
Самопочуття після розвантажувального дня дійсно може покращитися, тому що людина прибрала з раціону шкідливі продукти або несумісні поєднання продуктів. Але часто така дієта працює за принципом "пальцем в небо". "Ти ніколи не знаєш які взагалі у тебе обмінні процеси, які у тебе закони роботи організму. Тому що спочатку ти повинен, в принципі, дізнатися, на які продукти у тебе є ферменти, а на які ні", - підкреслила експерт.
Дієтолог стверджує, що при збалансованому харчуванні не потрібно влаштовувати собі розвантажувальні дні. Навіть поодинокі застілля не викликають таку потребу.
"Розмова про "розвантажувальні дні" стоїть тоді, коли людина не знає, як організм влаштований, які принципи роботи, як влаштований шлунково-кишковий тракт, про його особливості. Анатомічні особливості навіть того ж жовчного міхура", - підкреслила експерт.
На питання, куди повинна звернутися людина і що про себе дізнатися, щоб не нашкодити собі, якщо все ж хочеться провести "розвантажувальний день", Гончарова зазначила, що в першу чергу, потрібно звернутися до фахівця-гастроентеролога, бажано, зі спеціалізацією по дієтології і знанням генетики. Спеціаліст призначить УЗД шлунково-кишкового тракту, копрограму, аналізи крові.
Як провести розвантажувальний деньЯкщо все ж хочеться розвантажитися самостійно, можна зробити це без шкоди для здоров'я. В першу чергу, потрібно звернути увагу на щоденне пиття води. За словами Гончарової, якщо у вас надмірна вага, норма води становить 50 мілілітрів на кілограм ваги тіла. Якщо у вас нормальна вага, це 40 мілілітрів на кілограм.
Важливо також пити воду рівномірно. "За 30 хвилин до їжі – дві склянки води. Потім через 30 хвилин прийом їжі. Не запивати їжу годину-півтори приблизно. Для того, щоб все максимально розщепилося. І потім вже пити воду ковтками до наступного прийому їжі", - каже дієтолог і додає, що наступний прийом їжі повинен бути через 4 години.
У розвантажувальний день можна їсти будь-які продукти, але вони повинні бути максимально натуральними і правильно приготованими. Їжу можна смажити без масла на антипригарній сковороді, варити або запікати.
Експерт закликала також пам'ятати про кількість споживаної солі, добова норма прийому якої – до 4 грам, трохи менше, ніж одна чайна ложка без верху. Навіть ненабагато зменшити кількість солі вже корисно. Також в розвантажувальний день краще зовсім відмовитися від цукру.
Якщо ви не можете зовсім відмовитися від цукру, замініть його частину фруктами. Або ж покладіть в чай одну ложку цукру замість звичних двох. Тоді розвантажувальні дні не будуть викликати у вас негативних емоцій, каже дієтолог.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-01-2022, 13:42
0
936