RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Новорічні свята вже на носі. Але яке свято без ялинки? Кореспондентки "МБ" вирушили в торговий центр у Чернівцях та побачили, за скільки можна купити новорічну красуню та прикраси на неї.

У торговому центрі не продають живі ялинки, тож шукаємо штучну. Вибір дуже великий, аж очі розбігаються. Є маленькі, заввишки 1,2 метра. Є дуже високі та пишні, заввишки 2,5 метра.

My Webpage

Щоби придбати новорічну красуню, орієнтуємося на вартість разом із іграшками – 2 500 гривень. Підходжу до ялинки завдовжки півтора метра. Вона не пишна. Її вартість – 1300 гривень.

– Беріть, гарна ялинка, раз витратите – і вам вистачить на багато років, – заохочує консультант Юрій.

– Що ще можете запропонувати? – запитуємо у чоловіка.

– Ось, наприклад, є ще одна красуня: висота таж сама, але вона пишніша, – каже.

Дивимося на ялинку – справді гарна. Висока та пишна, максимально наближена до справжньої, але й ціна відповідна – 2000 гривень.
Загалом ціни на штучні ялинки коливаються від 1300 (найдешевша) до 11000 (найдорожча, яку знайшли, її висота сягає 2,5 метра).
З ялинкою визначились, беремо півтораметрову за 2000 гривень.

Далі йдемо шукати новорічні іграшки. Торговий центр пропонує великі бокси, в одному такому – 24 іграшки. Є однотонні, є різнокольорові. Це вже на смак кожного. За такий бокс потрібно заплатити щонайменше 320 гривень. Для півтораметрової ялинки одного замало, тому беремо ще один. У сумі за дві коробки з іграшками потрібно заплатити 640 гривень.

– Ви ще можете придбати іграшки у роздріб. Ми продаємо й поштучно, – каже консультант.

Звертаю увагу на ціни у роздріб. Вони коливаються від восьми гривень (маленька іграшка) до 25 (велика новорічна кулька).
– Якщо купуєте іграшки з нуля, то вигідніше купувати бокс, – каже консультант.

Що ж за ялинка без гірлянд? Йдемо шукати і їх. Нам вдається знайти економ- варіант за 70 гривень – гірлянди завдовжки 10 метрів, їх мало б вистачити на нашу ялинку.

Результат: ялинка – 2000 гривень, іграшки – 640 гривень, гірлянди – 70 гривень.

Загалом усе обійдеться в 2710 гривень.

Новорічний стіл подорожчає

Середня вартість продуктів для святкування Нового року українською сім'єю з чотирьох осіб зросте у 2022 році на 8,1% порівняно з 2021 – до 1840 гривень, порахував Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки".

За підрахунками, які здійснював "МБ" у Чернівцях минулого року, середня вартість новорічного столу буковинців складала 1986 гривень. Однак цього року на вартість продуктів вплинули чимало чинників. Серед найбільш суттєвих – збільшення ціни на енергоносії. Що спровокувало підвищення цін на всі продукти.

У скільки ж цього року обійдеться новорічний стіл? Щоб це з’ясувати, ми вирушили на ринки і в магазини Чернівців.

Традиційний салат "Олів’є" обійдеться в близько 190 гривень. Найдорожчими інгредієнтами страви є ковбаса – близько 80 гривень за пів кілограма, банка зеленого горошку – 27 гривень, солоних огірків – 18 гривень, шість яєць коштуватимуть 21 гривню. Ще приблизно у 30 гривень обійдуться цибуля, морква і картопля. Майонез – 14 гривень маленька пачка.

Традиційний "Оселедець під шубою" коштуватиме приблизно 174 гривні. Найдорожче в цій справі обійдеться філе оселедця. Далі майонез, морква, буряк, цибуля, картопля.

Пів кіло нарізки ковбаси салямі не найвищого ґатунку буде коштувати 95 гривень. Свинячий балик – 135 гривень за пів кіло, підчеревини копченої – 100 грн за пів кілограма. Кілограм курячого філе обійдеться в 120 гривень.

Загалом за м’ясні продукти доведеться заплатити до 450 гривень. Це приблизно на 50 гривень дорожче ніж минулого року.
Твердий сир коштує 240 грн/кг, за 400 грамів вершкового масла потрібно буде заплатити 96 гривень.

Далі овочі. Картопля (2 кг) коштує цього року 16 гривень, гриби (1 кг) – 50 гривень, перець солодкий (0,5 кг) – 37 гривень, огірки свіжі (0,5 кг) – 23 гривні, помідори свіжі (1 кг) – 45 гривень. Разом – 166 гривень.

Фрукти на святковому столі обійдуться в 116 гривень. За два кіло мандаринів потрібно буде заплатити 90 гривень, кіло бананів вартують у середньому в 26 гривень.

Пляшка шампанського обійдеться в 109-120 гривень і 168-180 гривень доведеться заплатити за пляшку коньяку. Безалкогольні напої обійдуться десь у 86 гривень. Торт в середньому коштує 200 гривень за кілограм.

Якщо ж ви хочете на Новий рік скуштувати делікатесів, то потрібно буде доплатити ще 580 гривень. Баночка червоної ікри (120 г) обійдеться в 260 гривень. Ананас – 100 гривень за штуку.

У сумі вартість середнього новорічного столу обійдеться в 2130 гривень.

Вартість новорічного столу з делікатесами зросте до 2710 гривень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
29-12-2021, 22:12
Коментарів 0 Переглядів 3 316

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.