RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Ялинка, прикраси та святковий стіл: в скільки буковинцям обійдеться святкування нового року - відео


Новорічні свята вже на носі. Але яке свято без ялинки? Кореспондентки "МБ" вирушили в торговий центр у Чернівцях та побачили, за скільки можна купити новорічну красуню та прикраси на неї.

У торговому центрі не продають живі ялинки, тож шукаємо штучну. Вибір дуже великий, аж очі розбігаються. Є маленькі, заввишки 1,2 метра. Є дуже високі та пишні, заввишки 2,5 метра.

My Webpage

Щоби придбати новорічну красуню, орієнтуємося на вартість разом із іграшками – 2 500 гривень. Підходжу до ялинки завдовжки півтора метра. Вона не пишна. Її вартість – 1300 гривень.

– Беріть, гарна ялинка, раз витратите – і вам вистачить на багато років, – заохочує консультант Юрій.

– Що ще можете запропонувати? – запитуємо у чоловіка.

– Ось, наприклад, є ще одна красуня: висота таж сама, але вона пишніша, – каже.

Дивимося на ялинку – справді гарна. Висока та пишна, максимально наближена до справжньої, але й ціна відповідна – 2000 гривень.
Загалом ціни на штучні ялинки коливаються від 1300 (найдешевша) до 11000 (найдорожча, яку знайшли, її висота сягає 2,5 метра).
З ялинкою визначились, беремо півтораметрову за 2000 гривень.

Далі йдемо шукати новорічні іграшки. Торговий центр пропонує великі бокси, в одному такому – 24 іграшки. Є однотонні, є різнокольорові. Це вже на смак кожного. За такий бокс потрібно заплатити щонайменше 320 гривень. Для півтораметрової ялинки одного замало, тому беремо ще один. У сумі за дві коробки з іграшками потрібно заплатити 640 гривень.

– Ви ще можете придбати іграшки у роздріб. Ми продаємо й поштучно, – каже консультант.

Звертаю увагу на ціни у роздріб. Вони коливаються від восьми гривень (маленька іграшка) до 25 (велика новорічна кулька).
– Якщо купуєте іграшки з нуля, то вигідніше купувати бокс, – каже консультант.

Що ж за ялинка без гірлянд? Йдемо шукати і їх. Нам вдається знайти економ- варіант за 70 гривень – гірлянди завдовжки 10 метрів, їх мало б вистачити на нашу ялинку.

Результат: ялинка – 2000 гривень, іграшки – 640 гривень, гірлянди – 70 гривень.

Загалом усе обійдеться в 2710 гривень.

Новорічний стіл подорожчає

Середня вартість продуктів для святкування Нового року українською сім'єю з чотирьох осіб зросте у 2022 році на 8,1% порівняно з 2021 – до 1840 гривень, порахував Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки".

За підрахунками, які здійснював "МБ" у Чернівцях минулого року, середня вартість новорічного столу буковинців складала 1986 гривень. Однак цього року на вартість продуктів вплинули чимало чинників. Серед найбільш суттєвих – збільшення ціни на енергоносії. Що спровокувало підвищення цін на всі продукти.

У скільки ж цього року обійдеться новорічний стіл? Щоб це з’ясувати, ми вирушили на ринки і в магазини Чернівців.

Традиційний салат "Олів’є" обійдеться в близько 190 гривень. Найдорожчими інгредієнтами страви є ковбаса – близько 80 гривень за пів кілограма, банка зеленого горошку – 27 гривень, солоних огірків – 18 гривень, шість яєць коштуватимуть 21 гривню. Ще приблизно у 30 гривень обійдуться цибуля, морква і картопля. Майонез – 14 гривень маленька пачка.

Традиційний "Оселедець під шубою" коштуватиме приблизно 174 гривні. Найдорожче в цій справі обійдеться філе оселедця. Далі майонез, морква, буряк, цибуля, картопля.

Пів кіло нарізки ковбаси салямі не найвищого ґатунку буде коштувати 95 гривень. Свинячий балик – 135 гривень за пів кіло, підчеревини копченої – 100 грн за пів кілограма. Кілограм курячого філе обійдеться в 120 гривень.

Загалом за м’ясні продукти доведеться заплатити до 450 гривень. Це приблизно на 50 гривень дорожче ніж минулого року.
Твердий сир коштує 240 грн/кг, за 400 грамів вершкового масла потрібно буде заплатити 96 гривень.

Далі овочі. Картопля (2 кг) коштує цього року 16 гривень, гриби (1 кг) – 50 гривень, перець солодкий (0,5 кг) – 37 гривень, огірки свіжі (0,5 кг) – 23 гривні, помідори свіжі (1 кг) – 45 гривень. Разом – 166 гривень.

Фрукти на святковому столі обійдуться в 116 гривень. За два кіло мандаринів потрібно буде заплатити 90 гривень, кіло бананів вартують у середньому в 26 гривень.

Пляшка шампанського обійдеться в 109-120 гривень і 168-180 гривень доведеться заплатити за пляшку коньяку. Безалкогольні напої обійдуться десь у 86 гривень. Торт в середньому коштує 200 гривень за кілограм.

Якщо ж ви хочете на Новий рік скуштувати делікатесів, то потрібно буде доплатити ще 580 гривень. Баночка червоної ікри (120 г) обійдеться в 260 гривень. Ананас – 100 гривень за штуку.

У сумі вартість середнього новорічного столу обійдеться в 2130 гривень.

Вартість новорічного столу з делікатесами зросте до 2710 гривень.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
29-12-2021, 22:12
Коментарів 0 Переглядів 3 135



Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!