У Чернівцях у Молодіжному центрі сьогодні відбувся квест "Слідами Аркадія Жуковського". Дві команди учасників під назвами "Крадії молока" та "Буковинські діячі" шукали локації, що стосуються відомого українського історика із Чернівців Аркадія Жуковського.
Як повідомляє molbuk.ua, інструктаж перед учасниками проводив голова товариства "Український народний дім" у Чернівцях Володимир Старик.
Захід розпочався о 14.00 і тривав близько двох годин.
Завдяки квесту, учасники - студенти ЧНУ ім. Юрія Федьковича мали змогу детальніше ознайомитися з визначною постаттю Аркадія Жуковського.
У подарунок учасники двох команди отримали цінні призи, книги, газети та квитки у кіно.
Хто такий Аркадій Жуковський
Народився 12 січня 1922 року в Чернівцях.
Історик, доктор наук, Почесний громадянин міста Чернівці.
З молодих років А. Жуковський брав активну участь у політичному житті. Ще на початку Другої світової війни він вступив до ОУН.
За його ініціативи 1949 рок було створено групу науковців, переважно його земляків, які взялися за написання великої праці про рідний край, – Т. Бриндзан, Д. Квітковський, І. Новосівський, В. Кубійович. Наслідком їхньої праці стало видання 1956 року книги “Буковина. Її минуле і сучасне”, в якій А. Жуковський написав першу половину – “Історію Буковини”. Він також був співавтором кількох розділів, автором унікальної етнографічної карти Буковини, здійснивши разом із Т. Бриндзаном і Д. Квітковським загальне редагування книги. Цю працю перевидано в Чернівцях у двох томах 1991-1994 років.
Ще працюючи інженером, А.Жуковський долучився до праці в Науковому товаристві імені Шевченка в Європі (НТШ) як дійсний член НТШ, а 1987 року очолив Товариство.
Найбільший здобуток НТШ – Енциклопедія українознавства, головним редактором якої спочатку був В.Кубійович, а завершував її вже А. Жуковський.
Своєрідним продовженням Енциклопедії українознавства став проект Енциклопедії сучасної України, де А. Жуковський став співголовою Головної редакційної колегії видання.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram