В усіх категоріях господарств краю нараховується близько 54 тис. бджолосімей, виробництво товарного меду торік склало майже 650 тонн, а продуктивність однієї бджолосім’ї за минулий рік склала 12 кг. На долю сільськогосподарських підприємств припадає 13 тонн товарного меду, що складає лише 2% від загального виробництва. Найбільше меду вироблено в агроформуваннях Новоселицького і Путильського районів.
По 8-12 кг меду від бджолосімей отримують в агроформуваннях Сокирянського, Кельменецького і Новоселицького районів, менше меду, по 1,9-2,6 кг від кожної бджолосім’ї, отримано в Кіцманському, Вижницькому і Сторожинецькому районах. Основна причина низької продуктивності бджіл – недостатня медоносна база в цих районах.
З метою дальшого розвитку бджільництва в господарствах усіх форм господарювання вживаються заходи з відновлення пасік, збільшення чисельності бджолосімей. Вивчається питання створення племінних бджолорозплідників на території краю. Покращити розвиток бджільництва, збільшити обсяги виробництва його продуктів може розширення площ посіву медоносних культур: гречки, ріпаку, соняшнику, фацелії та інших культур.
Про це йшлося на нараді з підсумків роботи та стану справ галузі бджільництва за поточний рік. Під час наради створено Буковинський осередок Всеукраїнської громадської організації “Братство бджолярів України”, - повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
23-12-2009, 11:03
0
2 420