Рятувальники оголосили штормове попередження в Криму і декількох областях. Як говорить начальник прес-служби МНС України Ігор Кроль, в Чернігівській, Сумській, Полтавській і Харківській областях вирували завірюхи, а Дніпропетровська, Запорізька, Донецька і Луганська були атаковані зливами зі снігом. Як наслідок чверть України потерпає від ще більшого лиха, ніж було - вулиці вкриті ожеледицею, повідомляє видання "Сегодня".
Через "сюрпризи" погоди були закриті аеропорти в Миколаєві і Сєверодонецьку і майже всі морські порти, 28 поїздів збились із графіка. В Україні залишилось без світла 335 населених пунктів, а від переохолодження померло 27 українців.
Синоптики обіцяють найближчими днями різку зміну погоди. Начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда зазначив, що зараз в Україні із трьох циклонів залишився один, "який впливає на погоду крайнього сходу України": "Там снігопади змінилися дощем, а температура підвищилася до +5-7, яка вночі зміниться на мінусову". За словами синоптика, потепління по всій країні очікується із середи і триватиме до 28 грудня. Різкий стрибок температури на 20 градусів вгору після сильних снігопадів принесе потоп, і потім ожеледь.
У МНС і "Укравтодорі" заспокоюють, мовляв, готові до будь-яких форс-мажорів. "При таненні снігу рятує дренажна система і снігоприбиральна техніка", - говорить Тетяна Венцковська, прес-секретар "Укравтодору". "Потоп - це не так страшно, як снігова стихія", - говорить Ігор Кроль, начальник прес-служби МНС України. За кілька днів до Нового року знову повернуться холоди до мінус 5. Така погода триматиметься до 5 січня.
Щоб пережити ожеледь, рятувальники МНС радять перед виходом з будинку прикріплювати на підошви і каблуки взуття "кригоступи". Варіант перший: прикріпіть на каблук шматок поролону (за розміром підбору) або лейкопластиря, наклейте його на суху підошву і каблук (навхрест або один за одним) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачить). Другий: натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще - прикріпіть наждаку на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано чи пізно обсипаються, тому потрібно її регулярно змінювати). Третій: намажте на підошву клей типу "Момент" і поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходите на вулицю. Ідеальні для криги підошви з мікропористої основи і без великих підборів.
Також в МНС розповіли, як правильно падати і ходити в ожеледь: "Руки не мають бути зайняті сумками, не тримаєте їх в кишенях. Ходіть, злегка розслабивши ноги в колінах, ступайте на всю підошву. При порушенні рівноваги швидко сядьте, це найреальніший шанс стриматися на ногах. У момент падіння напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар втратить силу при обертанні".
23-12-2009, 08:46
0
2 053