На Буковині трапилося декілька нещасних випадки пов’язаних з переохолодженням. Так 17 грудня в полі поблизу села Магала Новоселицького району місцеві мешканці знайшли тіло 48-річного жителя села. Як з’ясувалось чоловік помер внаслідок переохолодження.
21 грудня до лікарні швидкої медичної допомоги м. Чернівці потрапило двоє чоловіків, які постраждали внаслідок переохолодження. 70-річний чоловік наразі перебуває у лікувальному закладі з діагнозом загальне переохолодження, а 53-річний чоловік отримав відмороження ступнів ніг.
ГУ МНС України в Чернівецькій області закликає всіх буковинців бути особливо обережним.
Основними ознаками обмороження являється те, що шкіра спочатку сильно блідне, навіть біліє, потім втрачається чутливість. Особливе занепокоєння повинно викликати втрата чутливості.
Допомога при обмороженні повинна бути надана негайно. Чим триваліше перебування пошкодженої частини тіла на морозі тим тривалішим буде процес відновлення. Найголовніше, що потрібно зробити при обмороженні , як можна швидше почати зігрівати замерзлу частину тіла. Потрібно піти з холоду в тепле місце – найкраще додому, але якщо це не можливо тоді зайдіть в найближчий магазин чи під’їзд. Потім дуже акуратно потрібно почати розтирати місце, пошкоджене холодом. Найкраще для цього підійде суха не груба тканина. Пошкоджену частину ніякому разі не можна сильно розтирати снігом чи грубою тканиною. Адже це ще більше травмує пошкоджену ділянку. Потерпілому не можна пропонувати випити алкоголь. В холод пити досить небезпечно: чуттєвість шкіри від вживання спиртних напоїв загальмовується і можна не помітити, як почнеться обмороження.
Якщо ви правильно зігріваєте пошкоджену частину тіла, шкіра починає червоніти, поступово відновлюється чуттєвість, з’являється не досить приємне відчуття: біль, поколювання. Місце відмороження може трішки набрякнути і посиніти.
Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області
22-12-2009, 10:51
0
1 887