Психологиня порадила, як пережити декрет без депресії

новини / Він+Вона
4 614
0

Часто декретна відпустка може спричинити депресію. Емоційний стан може вплинути на те, що людина взагалі може "втратити себе" у перші роки виховання дитини. Це так само впливає й на професійні навички в майбутньому.

Перші труднощі молодої родини у декреті стосуються післяпологової депресії, емоційного вигорання у декреті. Це складнощі у стосунках, коли приблизно після півроку, ближче до року дитини, подружжя заходить у невирішені конфлікти, і за статистикою перший рік після народження первістка — це найбільш вразливий період для пари, пише nashamama.



Це тривожний розлад у мами, тому що народження дитини, особливо першої, підвищує тривогу і мама стає більш обережною, за все думає і переживає, що може спровокувати певні проблеми з психологічним здоров'ям.

"У нас ще не дуже поширена практика, коли чоловік йде у декрет замість жінки. На це є дві основні причини: у тата більше шансів принести фінанси в родину і суспільство ще не дуже готове до цього", — розповіла практикуючий психолог, кандидат психологічних наук Анастасія Голота.

За її словами, в Україні потрібно руйнувати стереотипи про те, що дитина — це "сфера жінки", а щодо чоловіка це "не дуже викликає повагу".

"Мені дуже подобається шведська модель, де виділяється певна кількість днів на декрет, і будь-хто може скористатися ними, а також є кількість днів лише для мами і певна кількість днів лише для тата. Якщо тато не використовує, то її не можна передати", — пояснює експерт і додає, що це було б гарним заохоченням для тат також залучатися до виховання дітей.

Також, на її думку, у великих містах позитив у тому, що тато більше залучений у виховання, тому що він цікавиться моментами виховання і підготовкою до пологів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.