Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
Цього дня по всій країні відбуваються флешмоби та майстеркласи, учасники яких діляться яскравими фото в соцмережах.
Не стали винятком і буковинки. Зокрема, цього дня дівчаток просять принести до школи хустки, щоби зробити фото з нею, та розповідають історію її виникнення.
А у соцмережах буковинки охоче долучаються до всеукраїнського флешмобу, публікуючи фото у розкішних хустинах.
"Флешмоб - так флешмоб! Хустка - так хустка" - написала освітянка, заступниця ГО " Чернівецьке товариство репресованих та політв‘язнів" Лариса Ключевська, опублікувавши фото з хустиною.
Виставила фото з хусткою і громадська діячка Любов Свіріденко.
Не забувають про День української хустки і в Селятинській школі:
Історія Дня української хустки
Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. Зокрема, 2019 року свято відзначалося в США, Іспанії, Канаді, Латвії, Португалії, Казахстані, Йорданії, Індії.
У минулому українки носили хустку протягом усього року. Вона була обов'язковою для заміжньої жінки, а також вважалася показником соціального статусу: молоді жінки носили світлі та яскраві хустки, жінки у віці – темні, вдови – чорні. Жінки із заможних сімей носили хустки з дорогих тканин, бідні – із дешевших.
День української хустки відзначають у День Катерини – одне з головних жіночих свят, оскільки ця свята вважається заступницею жіночої долі.
Традиції та флешмоб у День української хустки
7 грудня українки по всьому світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото/відео з хусткою", викладаючи в соцмережі фото з цим елементом національного одягу. Знімки супроводжують хештегами #Берегине_моя_українська_хустко, #УкраїнськаХустка.
Крім того, з нагоди свята проходять майстеркласи, де можна навчитися зав'язувати українську хустку.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram