До Дня української хустки буковинки у соцмережах влаштували флешмоб - фото
Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.
{reklama}
Цього дня по всій країні відбуваються флешмоби та майстеркласи, учасники яких діляться яскравими фото в соцмережах.
Не стали винятком і буковинки. Зокрема, цього дня дівчаток просять принести до школи хустки, щоби зробити фото з нею, та розповідають історію її виникнення.
А у соцмережах буковинки охоче долучаються до всеукраїнського флешмобу, публікуючи фото у розкішних хустинах.
"Флешмоб - так флешмоб! Хустка - так хустка" - написала освітянка, заступниця ГО " Чернівецьке товариство репресованих та політв‘язнів" Лариса Ключевська, опублікувавши фото з хустиною.
Виставила фото з хусткою і громадська діячка Любов Свіріденко.
Не забувають про День української хустки і в Селятинській школі:
Історія Дня української хустки
Відзначати День української хустки запропонувала активістка та депутатка Вінницької облради Людмила Станіславенко. Ідею підтримали громадські активісти в Україні та в усьому світі. Зокрема, 2019 року свято відзначалося в США, Іспанії, Канаді, Латвії, Португалії, Казахстані, Йорданії, Індії.
У минулому українки носили хустку протягом усього року. Вона була обов'язковою для заміжньої жінки, а також вважалася показником соціального статусу: молоді жінки носили світлі та яскраві хустки, жінки у віці – темні, вдови – чорні. Жінки із заможних сімей носили хустки з дорогих тканин, бідні – із дешевших.
День української хустки відзначають у День Катерини – одне з головних жіночих свят, оскільки ця свята вважається заступницею жіночої долі.
Традиції та флешмоб у День української хустки
7 грудня українки по всьому світу беруть участь у флешмобі "Зроби фото/відео з хусткою", викладаючи в соцмережі фото з цим елементом національного одягу. Знімки супроводжують хештегами #Берегине_моя_українська_хустко, #УкраїнськаХустка.
Крім того, з нагоди свята проходять майстеркласи, де можна навчитися зав'язувати українську хустку.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад