Смертність під час епідемії COVID-19 може зростати не тільки через прояви самого коронавірусного захворювання. Люди можуть також помирати через те, що не змогли отримати своєчасну медичну допомогу, або ж через те, що медики можуть бути зайняті лікуванням пацієнтів з ковідом.
Ситуацію зі смертністю в країні пояснила в програмі "Реальна політика" на телеканалі "Україна 24" медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.
"Статистика, яку ми бачимо, значно нижча, ніж реальна. Тому що хтось потрапить у статистику під іншим діагнозом, наприклад, поставлять основний діагноз, від чого він помер. Хтось не потрапить до статистики, якщо, наприклад, помре у себе вдома тощо. Саме тому ми можемо орієнтуватися тільки на надмірну смертність", — сказала вона.
Вона також нагадала про важливість вакцинації від коронавірусу.
"Я бачила кількох людей за останній тиждень з дуже важким COVID-19, які думали, вони хотіли (зробити щеплення від коронавірусу - ред.), але не зараз, потім. Тепер вони в реанімації на кисні. Мені здається, що дуже важливо прямо зараз прийняти це рішення (про вакцинацію від коронавірусу - ред.), якомога швидше. Тому що наступна хвиля, напевно, почнеться чи то в січні, чи то у лютому, і потрібно отримати дві дози за цей час і не заразитися", — сказала Булавінова, зазначивши, що сумнівається, що нова хвиля епідемії буде через штам "Омікрон".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-12-2021, 17:59
0
1 146