Катерина та Едуард Юрковських завжди мріяли мати власну справу. Подружжя придбало будинок у Панці на Сторожинеччині.
Згодом відкрили у селі незвичний магазин, пише molbuk.ua.
Колишній власник займався підприємництвом, тож поруч із будинком побудував магазин. Та згодом закинув цю справу, а будівля стояла порожньою.
Катерина та Едуард вирішили придбати цей магазин і розпочати власну справу. Грошей, звісно, не вистачало, але це не зупинило молоду сім’ю.
"Коли ми вирішили придбати будинок у Панці, то одразу ж запримітили цей магазин. Ми дуже хотіли відкрити власну справу, ні від кого не залежати. Тоді й вирішили, що поїдемо за кордон заробити грошей, повернемося і купимо його. До цього мій чоловік вже не раз їздив за кордон, тож мав там знайомства. Він працював у Франції на будівництві, робив ремонти. Ми поговорили із друзями, які там теж працюють, вони нам допомогли із переїздом. Жили в Парижі. Планували поїхати на рік і повернутися назад. Чоловік був на будівництві, а я прибирала квартири", – розповідає Катерина.
"Дуже хотіли повернутися"
Проте плани склалися зовсім по-іншому. Катерина завагітніла, тож працювати вже не могла. Довелося залишитися у Франції значно надовше.
"Мама Едіка тоді теж жила з нами у Франції, допомагала нам. Син народився там. Якщо чесно, знову би там народжувала, адже умови й догляд дуже гарні. Коли вже малий трохи підріс, тай під час вагітності, я вже підзаробляла – ліпила вареники і пельмені. Жили ми там три роки. Чи свято, чи вихідні – все одно працювали. У чоловіка лише неділя була вихідним, але він все одно шукав якийсь підзаробіток. Нам дуже допомагали друзі, ми їм дуже вдячні. Так потрохи і заробили грошей. У червні вирішили, що побудемо до кінця серпня і поїдемо додому. Ми дуже хотіли повернутися, друзі все писали, скидали відео, просили вже повертатися", – розповідає дівчина.
Одразу після повернення Катерина та Едуард взялися відновлювати магазин. Приміщення три роки пустувало, тож довелося витратити чимало сил на ремонт.
"Ремонт ми робили самостійно. Вивозили сміття, перешили стелю на складі, бо все було запліснявіле, замінили двері та вікна, пофарбували стіни. На вулиці поставили столики, тож можна присісти, щоб випити кави. Столики замовили дерев’янні, бо пластикові не хотіли. Облаштували також дитячу зону з різними іграшками. Потім оформили документи, отримали ліцензію. І облаштували повністю магазин, закупили товар. У нас можна придбати продукти, алкоголь, канцтовари, побутову хімію", – каже Катерина.
"Люди думають, що це шахрайство"
Також подружжя облаштувало в магазині "Куточок добра". Таку ідею запозичили за кордоном, там це досить популярна практика. Людина може купити продукти і поставити в той куточок. А бідна людина в скрутному становищі, якій не вистачає грошей, може прийти і взяти необхідні продукти. Це може бути будь-що: хліб, печиво, рис, гречка.
"Але наші люди не звикли до такого. Вони думають, що це якесь шахрайство. Мовляв, вони куплять, а я знову покладу той товар на полицю. В перший місяць, коли ми відкрилися, я сама щоранку туди щось клала, і люди приходили брати. Одного разу прийшла бабуся, хотіла взяти два кілограми рису на голубці, бо внуки мали приїхати. Але їй вистачило грошей лише на один кілограм. А до того моя подруга купила кілограм рису і поклала туди. Я запропонувала бабусі взяти той рис. Вона аж розплакалася, так дякувала. Я й сама розчулилася. Дуже хочу, щоб таку ініціативу більше людей підтримувало", – розповідає Катя.
У магазині люди також можуть придбати прикраси із натуральних каменів ручної роботи. Дівчина вже багато років захоплюється цією справою.
"Це було моє хобі. Я робила різні прикраси і давала під реалізацію своїм друзям у магазин в Сторожинці. Дуже люблю цю справу. Всі охочі тепер можуть придбати ці вироби в нашому магазині – собі чи в подарунок", - каже Катя.
Магазин лише почав працювати. Із проблем – те, що багато людей ще не знає про нього. Думають, що тут і досі зачинено. Проте Катерина з Едуардом не втрачають ентузіазму і працюють над розвитком своєї справи.
До Нового року планують облаштувати різні декорації, святково прикрасити магазин, щоб привернути до нього більше уваги.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.