Такої добротної дороги в лісових угіддях Буковини немає. Зроблена за всіма канонами дорожнього будівництва, вона служитиме добрий десяток років. Їй не страшні дощі, бо є водовідвідні канави.
Тут складний рельєф, круті підйоми. Працювати було складно., йдеться у публікації "МБ".
– Ідея побудови цієї дороги виникла торік, – розповідає Микола Дмитрюк, лісничий Вашківецького лісництва Берегометського держлісгоспу, за плечима якого – 24 роки стажу в лісовій галузі. – У цих угіддях є понад п’ятнадцять тисяч кубометрів стиглої деревини. Без доброї дороги заготовити її вкрай складно. Та й у випадку пожежної ситуації добратися сюди техніці неможливо. Директор підприємства Руслан Максимчук ледь не щодень приїжджав на будівництво дороги. Нині мешканці навколишніх сіл Майдану, Бережонки, Коритного мають можливість користуватися цією транспортною розв’язкою.
– Лісгосп забезпечив нас необхідним, насамперед, спеціальною технікою, а бригада нашого лісництва працювала на будівництві дороги з кінця липня до початку жовтня, – ділиться Іван Олексійчук, майстер лісу Вашківецького лісництва, який керував роботами. – Велика подяка тим мешканцям сіл, які добровільно нам допомагали. Раніше, щоб тут заготовити деревину, мали чималі втрати: ламалася техніка та машини. Спільними зусиллями побудували 1100 метрів міцної дороги, якої ніколи в цьому лісі не було. Цього року це єдина дорога в краї побудована лісівниками.
Разом з Іваном Олексійчуком слідуємо лісовою дорогою й не віриться, що за якихось два місяці можна побудувати таке. Більше того, лісівники звели й альтанку, є мангал, лавочки, де туристи можуть відпочити. Майстер по дереву Микола Романюк з Мигового виготовив декілька казкових дерев’яних скульптур, які доповнюють це рекреаційне місце.
– Якщо б дотримувалися тендерних процедур, то ця дорога обійшлася б нам майже в дев’ять мільйонів гривень, а власними силами – в 600 тисяч гривень, – каже Руслан Максимчук, директор Берегометського держлісгоспу. – Ця дорога має не лише важливе лісогосподарське значення, а й значно скорочує відстань між селами Вашківецької та Банилівської громад і робить доїзд людей зручним і комфортним.
Упродовж останніх декількох років наш лісгосп збудував понад 10 кілометрів нових лісових доріг. Усі роботи виконувалися своїми силами та за кошти нашого підприємства. Наступного року маємо намір збудувати другу чергу цієї дороги до села Бережонка. Дороги в лісі – це життя для лісогосподарського підприємства. Попри заготівлю деревини, працівники лісової охорони можуть оперативно встигати на спалахи пожеж, мають змогу запобігати браконьєрству.
За словами Миколи Дмитрюка, колектив лісництва готовий взяти активну участь й у будівництві другої черги дороги до Бережонки. Зауважимо, що цей структурний підрозділ, є одним з найкращих у Берегометському держлісгоспі.
– За дев’ять місяців ми заготовили 10 тисяч кубометрів деревини, здійснили рубки догляду за молодняком на 60-гектарній площі, посадили три гектари дугласії на території Карапчівського старостату, побудували чотири водоперепустки, – продовжує Микола Дмитрюк, лісничий.
– Всього у лісництві працює 31 особа, є дві лісозаготівельних бригади, третя здійснює рубки догляду. Із техніки маємо два трактори, автомобіль для перевезення робітників, утримуємо чотирьох коней – єдині серед лісництв держлісгоспу. Також заготовили 250 кілограмів насіння дуба звичайного й 220 кілограмів шишок модрини звичайної та японської. Маємо й власний лісовий розсадник площею майже чотири гектари, є й теплиця площею 100 кв. метрів: тут висаджуємо основні лісоутворювальні культури. Колектив лісництва бере й активну участь в акції "Посадимо ліс разом". Допомагали нам члени шкільного лісництва з Карапчівської школи та учні Бабинської школи, добровольці, всього понад 50 осіб. Такою толокою в урочищі Бережниця, що біля Банилова, на 60 сотках посаджено 3100 сіянців бука, модрини та явора. Колектив наш згуртований, працьовитий . Особлива ж подяка Михайлу Гнатишину, Івану Олексійчуку, Михайлу Іванческулу, Тетяні Вакарюк, Юліану Аронцю.
Нещодавно глава УПЦ Епіфаній нагородив медаллю "За жертовність і любов до України" Миколу Дмитрюка, депутата Вашківецької ОТГ п’яти скликань. За те, що колектив лісництва допомагає українській армії, церковним громадам, допоміг звести пам’ятник борцям за волю України у Бабино.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.