Вже завтра віряни святкуватимуть День Святого Михайла.
Яка точна дата свята Михайла в листопаді, яка історія та які існують народні традиції, пише molbuk.ua
День Михайла: дата святаВелике церковне свято, День архангела Михаїла, православні відзначають 21 листопада, тоді як католики святкують Михайлів день 29 вересня. 2021 року цей день випадає на неділю.
День Ангела Михайла: історія Архангел Михайло – найгрізніший ангел у воїнству Господньому. Свято на його честь було встановлене ще в IV столітті. Дата 21 пов'язана з тим, що раніше новий рік відзначали в березні, листопад вважався дев’ятим місяцем, а не одинадцятим, як зараз. Тому цей місяць часто символізували з дев’ятьма ангельськими чинами. Попереднє число, вісім, за Юліанським календарем, вказує на день, в який повинен був відбутися Собор небесних сил під час Страшного суду. Саме тому 21 листопада відзначають Собор Архістратига Михайла та інших Небесних Сил безтілесних: Архангелів Гавриїла, Рафаїла, Уріїла, Селафіїла, Ієгуді, Варахіїла і Єремія. Віряни вважають, що саме архангел Михаїл захищає смертних перед обличчям Всевишнього.
Традиції святкування Михайлова дняЦього дня, звісно ж, насамперед слід сходити до церкви й помолитися перед іконою архистратига Михаїла, просячи у нього захисту від лукавого і темних сил.
Важливою традицією свята Собору архистратига Михаїла є допомога бідним та нужденним. Цей день – чудова нагода, аби помиритися з тим, з ким людина перебуває у сварці.
На Михайла прийнято влаштовувати гуляння, ходити в гості. З нагоди свята накривають щедрий стіл з різноманіттям м'ясних страв, адже зовсім скоро розпочнеться 40-денний Різдвяний піст. Тому в Михайлів день ласують смачними наїдками, які тривалий час потім будуть під забороною. До столу запрошуються гості, бо за прикметою багато гостей цього дня пророкують господарям заможний наступний рік.
Для українців цей день має особливе значення, адже архистратиг Михаїл вважається покровителем столиці України – міста Києва.
Крім того, сьогодні прийнято вітати всіх чоловіків на ім’я Михайло з їхнім Днем ангела.
Що заборонено робити в свято архистратига МихаїлаКатегорично не можна цього дня рубати сокирою, різати ножем, ткати і займатися будь-якою домашньою роботою. У народі вірили, що це може розізлити архистратига Михаїла, через що в родині будуть нещастя.
У свято Собор архистратига Михаїла також варто постаратися ні з ким не сваритися і залишатися в доброму настрої до самого вечора.
На Михайлів день нікому не можна відмовляти у допомозі. Зовсім небажана цього дня зневіра.
Прикмети на Михайлів деньЗдавна у народі вважалося, що на свято архангела Михаїла зима повноцінно вступала в свої права. У цей день було прийнято заганяти худобу в зимовий двір, а також уважно стежити за знаками природи.
Якщо у Михайлів день сніжно, то і Великдень буде в снігу.
Якщо 21 листопада немає навіть морозу – чекай теплу зиму.
Ранковий іній віщує сніжну зиму, а туман – теплу.
Якщо цього дня немає вітру та жодних опадів – скоро вдарять морози.
А якщо весь день на Михайла ясно – значить, скоро настануть тріскучі морози.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-11-2021, 17:32
0
2 822