Виставка виробів студентів традиційного мистецтва відкрилася у Вищому професійному художньому училищі №5 м. Чернівці. Тут представлені роботи учнів, котрі взяли участь у міжнародному проєкті SMART4YOUTH.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Завдяки проєкту 100 юнаків і дівчат з училища залучені до програми обміну з ліцеєм Сучавського повіту Румунії. За кошти проєкту закупили обладнання і матеріали для розпису, різьби по дереву, вишивки тощо.
Третьокурсниця училища Катерина Шевчук під час участі в проєкті виготовила авторські вази, ляльки в етностилі, картини на склі. "Але моє найвище досягнення – це те, що тут я вперше створила ікону. Малювала її спершу тушшю на склі, потім заливала фарбами. Дуже складна, але й дуже цікава робота. А розписувати ляльки – це моє хобі, уже навчилася виготовляти їх на замовлення. На такі сувеніри є попит".
Сергій Русу, четвертокурсник училища за спеціальністю "Дизайн", у проєкті вивчає фото- й відеомистецтво. "Ми вчимося працювати з професійними камерами, готувати сюжети. І сьогодні про цю виставку зможемо самі змонтувати відеоролик. Це зараз дуже потрібні навички".
Викладачка училища Валентина Трандафір-Лисак каже, що майбутні художники і різьбарі упродовж року навчання в проєкті здобули багато корисних навиків:
"Завдяки цьому проекту наші учні глибше вивчили народний розпис, символіку і орнаментику Буковини та інших регіонів. Вони переконалися, що уміння виготовляти стилізовані твори з художнього розпису чи різьби по дереву цілком може стати стартом для власної справи. А ще – більше дізналися про народні традиції. Наприклад, що такі скляні образú ще донедавна в багатьох селах Буковини були сакральним центром кожної оселі. Чи про давній звичай створювати парні ляльки не просто як забавку чи колоритний сувенір, а як родинний оберіг на добробут і щастя нерозлучної пари, - викладачка демонструє пари різьблених з дерева ляльок в народному одязі.
Виставка діятиме в училищі до 18 листопада, переглянути її можуть усі охочі за попередньою домовленістю.
Транскордонний проєкт "SMART4YOUTH” нині реалізується у ВПХУ №5 м. Чернівці. Завдяки йому учні мають змогу безкоштовно навчитися створенню виробів народних художніх промислів, фото- та відеозйомці, основам підприємництва та ІКТ. Програма передбачає співпрацю між Україною та Румунією та фінансується за кошти Європейського Союзу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-11-2021, 15:45
0
3 063