RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » "Ми не проти вакцини, але висновки робіть самі": як блогери-мільйонники маніпулюють підписниками


Чимало інстаграм-блогерів обурюються, що зараз обмежують їхні права, оскільки щеплюватись вони не хочуть, а подорожувати і відробляти рекламу все ж потрібно. Але вони забувають, що звання "інфлуенсера" – це відповідальність і авторитетність, а людські життя – це не тільки перегляди у "сторіз".

Зазвичай, усі схиляються до одного: "Ну, це ж моя думка, ви не повинні до неї прислухатись", пише 24 канал.



Так, не повинні. Але блогери забувають, що їх дивляться не лише 40-річні жінки та чоловіки з певним життєвим досвідом та критичним мисленням, а й зовсім юні читачі – підлітки та зовсім діти, які приймають це за "чисту монету".

Впродовж останніх місяців чимало з інстаграм-мільйонників говорили про те, що вакцинація особисто їм не потрібна, проте зараз, після введення нових правил у закладах харчування, в магазинах та перетині кордону, їм все таки необхідне щеплення. Пропонуємо дізнатись, які зірки вакцинувались, а які підтримують невакциноване населення, не усвідомлюючи, що їх кожного дня дивиться по кілька мільйонів людей, частина з яких переймала для себе їхню думку. Можливо, якби українські "інфлуенсери", які вважають себе за авторитетів, розуміли, який вони вплив мають на аудиторію і який подають приклад, то не було б такої кількості хворих та "антиваксерів" в українському суспільстві.

Найкращим захистом від коронавірусу є вакцинація. 93,5% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані. Так, щеплені люди також можуть захворіти, але при цьому у них значно менші ризики госпіталізації та смерті.

Блогери, які вакцинувались проти COVID-19

Саша Пустовіт (1,9 мільйона підписників)

Наталія Литвин (1 мільйон підписників)

Олександр Куровський (майже 500 тисяч підписників)

Аліна Френдій (1,1 мільйона підписників)

Петро Заставний (370 тисяч підписників)

Володимир Остапчук (525 тисяч підписників)

Святослав Бойко (200 тисяч підписників)

Анастасія Карпчук (423 тисячі підписників)

Лідія Кошарська (майже 500 тисяч підписників)

Тетяна Парфільєва (1,7 мільйона підписників)

Мар'яна Гутак (669 тисяч підписників)

Блогери-антивакцинатори

Софія Стужук

Аудиторія: 5,7 мільйона підписників

Однією з найяскравіших представниць українського інстаграму, яка виступає проти будь-якої вакцинації, є Софія Стужук. Уродженка Криму вже давно живе у Києві та народила там трьох своїх дітей. У своєму лайфстайл-блозі вона розповідає про подорожі, щоденне життя, виховання дітей, дає поради щодо харчування та здорового способу життя. Софія є вегетеріанкою і привчає до цього також своїх дітей. Через харчування свого часу у неї було чимало конфліктів з її покійним чоловіком Дмитром – частково через це вони навіть розходились. Незважаючи на "ідеальну картинку сім'ї", Стужук потім зізнавалась, що також страждала від емоційного аб'юзу.



Якось вона розповідала у своєму інстаграмі і телеграмі, що не вакцинуватиме своїх дітей. Причини вона не пояснювала, але додала, що не пропагує це і не агітує когось бути проти щеплень.


Щодо теми коронавірусу, то на початку пандемії вона писала, що не вірить у серйозність COVID-19, адже "його небезпеку" явно перебільшують. Попри це, всього через кілька місяців через ускладнення від коронавірусу помер її молодий чоловік Дмитро Стужук. Сталось це рік тому в одній з київських лікарень після різкого погіршення самопочуття у чоловіка.

На тлі новин про введення червоної зони у Києві та в інших регіонах України, Стужук запитали в інстаграм-сторіз, як зараз вона ставиться до вакцинації. Проте вона притримується тієї ж думки, що колись. Вона не збирається вакцинуватись навіть після смерті її чоловіка.



"Хто мене давно читає – нічого не змінилось у моєму ставленні до свого здоров'я та світобачення. Але відкрито на цю тему говорити я не можу собі дозволити", – зазначила блогерка.


Юлія Вербинець


Аудиторія: 1 мільйон підписників, колись – понад 3 мільйони

Юна інстаграм-блогерка "Верба" з Івано-Франківська ще з минулого року скептично ставилась до коронавірусу – на початку пандемії вона таємниче зазначала, що "має на це власну думку", і коли всі українці сиділи вдома на ізоляції, вона зустрічалась зі своїми друзями та веселилась. Довгий час вона не підіймала тему вакцинації та коронавірусу, але цього тижня, коли знову почали всі обговорювати щеплення, вона запитала в інстаграм-сторіз читачів, чи вони вакцинувались. Більшість відповіла, що ні, на що вона прикріпила стікер, який підтримує тих людей.




Тетяна Пренткович

Аудиторія: 1,2 мільйона підписників
Жінка з Тернополя, яка увірвалась в простір українського інстаграму як інстаграм-мама, зараз стала досить авторитетним інфлуенсером. Вона є представником багатьох брендів та колаборацій, часто їздить у престури за кордон та ходить на світські події. Цього року вона перехворіла коронавірусом, але вакцинуватись вона не поспішає. Нещодавно вона опублікувала кілька "сторіз", де не пояснювала свого рішення, але натякала, що щеплення – не потрібне людям, адже у її знайомої на вечірці захворіли 5 вакцинованих людей із десяти хворих. Але, як зазвичай кажуть блогери, вона нікого не агітує та ні в чому не переконує, проте сказала: "Висновки робіть самі!".

"Важливо розуміти, що я не проти і не пропагую цього робити! Я вважаю, що це особистий вибір кожного, як і релігія чи політичні переконання", – писала блогерка.

За її словами, антитіла у неї "зашкалюють", і вона, напевне, нещодавно знову безсимптомно перехворіла, тому "наражати когось на небезпеку вона не може".

Довідка! Записатися на вакцинацію можна через свого сімейного лікаря або сервіс Helsi. Маломобільні люди можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого лікаря.


Анна Алхім


Аудиторія: 83 тисячі підписників, раніше – понад 600 тисяч

Блогерка з Дніпра є досить скандальною персоною в інстаграмі. У квітні 2021 Анна була занесена до бази центру Миротворець через заперечення факту російської агресії, антиукраїнську пропаганду та участь в актах гуманітарної агресії Росії проти України. Перша сторінка блогерки, на яку було підписано понад пів мільйона людей, зараз неактивна, тому вона спілкується з фанатами на резервній. У своїх нещодавніх інстаграм-сторіз вона зухвало прокоментувала ситуацію з вакцинацією в Україні.



"Хочеться посваритись з приводу щеплень. На**я мені це потрібно? Взагалі по***", – заявила блогерка Алхім.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
6-11-2021, 00:16
Коментарів 0 Переглядів 5 053

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.