Багато людей після перенесеного COVID-19 страждають на когнітивну дисфункцію. Йдеться, зокрема, про проблеми з пам'яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації і фокусуванням. Порушення фіксуються у пацієнтів навіть через 7 місяців після одужання.
Про це йдеться в дослідженні вчених Медичної школи Ікана (США), інформує NBC News.
У дослідженні сказано, що пацієнти пройшли тестування в період від квітня 2020 року до травня 2021 року. Всім було не менше 18 років, і у них не було деменції в анамнезі.
Дослідники, які обстежили 740 пацієнтів в системі охорони здоров'я Mount Sinai в Нью-Йорку, виявили, що люди, у яких раніше був COVID-19, мають проблеми із багатозадачністю. За результатами, близько в 24% пацієнтів приблизно через сім або вісім місяців після зараження спостерігалися ознаки когнітивних порушень.
"Ми спостерігаємо довготривалі когнітивні порушення в різних вікових групах", - розповіла автор дослідження Жаклін Беккер.
Вона зазначила, що кожен четвертий після COVID-19 має проблеми з пам'яттю, а саме, зі збереженням нових спогадів та зосередженням уваги. У багатьох також помічена низька швидкість обробки інформації і зниження виконавчих функцій, зокрема, труднощі з ініціативою, плануванням, організацією і винесенням чітких суджень.
Вказані проблеми були виявлені не тільки серед літніх, а й серед молодих людей, які перенесли коронавірус. Їх також зафіксували і у тих, хто переніс інфекцію в легкій формі.
Професорка психіатрії та директорка клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі доктор Хелен Лаврецький каже, що деякі пацієнти не можуть доглядати за собою після виписки з лікарні.
"Вони не можуть функціонувати, не можуть думати, їхня пам'ять порушена, вони збиваються з толку. Коли вони їдуть кудись, то кажуть, що не знають, як вони туди потрапили", - повідомила Лаврецький.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-10-2021, 12:06
0
1 257