Уже кілька днів як Буковина віднесена до "помаранчевої" зони карантину, кількість хворих щодень зростає, а деякі ковід-показники стали критичними.
Попри це, в громадському транспорті водії та кондуктори не поспішають дотримуватися правил карантину і брати пасажирів тільки на місця для сидіння, йдеться в публікації "МБ".
Ситуацію, коли маршрутки і тролейбуси їдуть заповнені людьми, помічаю вже не перший тиждень. Що найбільш дивно, коли ми були в "зеленій" зоні кондуктори більш стежили за кількістю пасажирів, аніж коли ми перейшли в "жовту" зону.
Водночас у поліції зазначають, що перевірки маршруток здійснюються.
– Ми активно працюємо. Водіїв маршрутних транспортних засобів зупиняють і штрафують, якщо вони беруть "стоячих" пасажирів. Від початку року до 5 жовтня на водіїв було складено 1013 матеріалів. Перевірки здійснюються постійно. Щодня когось штрафують. Якщо патрульні бачать правопорушення з боку водіїв і не поспішають на терміновий виклик, вони зупиняються та реагують, – каже прессекретарка патрульної поліції Юлія Замерзляк.
Додає, що трапився навіть випадок, коли водій маршрутки пропонував хабар поліцейським за уникнення відповідальності.
5 жовтня, на вулиці Учительській у Чернівцях інспектори поліції зупинили автобус, який перевозив "стоячих" пасажирів. Під час розгляду справи про правопорушення водій запропонував поліцейським хабар. На попередження про кримінальну відповідальність за це чоловік не реагував.
Заступник головного санітарного лікаря області Юрій Падурару вважає, що така ситуація з громадським транспортом може мати негативні наслідки – збільшення кількості ковід-хворих.
– Дуже важливо, щоби люди надягали засоби індивідуального захисту, маски або респіратори. Пасажири мають бути на своїх місцях для сидіння у транспорті. Переповнені маршрутки створюють додаткові ризики для поширення вірусу. Тому ми рекомендуємо не допускати скупчення людей. Для цього органи місцевого самоврядування мають виділити додаткові транспортні засоби, щоб можна було уникати таких скупчень. І, звичайно ж, варто посилити контроль за виконанням протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень, – зазначає Юрій Падурару.
Він додає, що в транспорті також мають бути створені відповідні умови для пасажирів – обігрівання в холодну пору та регулярне прибирання.
– Транспорт у разі скупчення людей стає місцем поширення інфекції. Оскільки люди там перебувають більше 15 хвилин на відстані менше одного метра і часто не прикриваючи ніс або рот. За наявності джерела інфекції в такому випадку ризик інфікування стає дуже і дуже високим. І ще в транспорті має бути тепло, сухо і чисто, це теж дуже важливо, – каже епідеміолог.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram