Епічна драма франко-канадського режисера Дені Вільньова вийшла в український прокат 16 вересня 2021 року. За перші 5 днів прокату картина вже встигла принести студії Warner Bros. більше 30 мільйонів гривень.
Як повідомляє джерело, станом на 20 вересня 2021 року фільм "Дюна" вже переглянуло більше 200 тисяч кіноманів.
Екранізація першої частини роману фантаста Френка Герберта "Дюна" режисера Дені Вільньова захопила увагу глядачів з першого ж дня прем'єри. Так, стрічка побила рекорд зборів в Україні, а за перші 5 днів кінозали відвідало 263 тисячі глядачів.
Варто зазначити, що стрічка повинна була з'явитися у прокаті ще минулого року, однак її перенесли через пандемію коронавірусу, яка вплинула, як на знімальний процес так і на продакшн. Прем'єру фільму запланували на 14 жовтня 2021 року, однак потім ще раз перенесли, але вже майже на місяць раніше, тож українці побачили фільм у кіно 16 вересня 2021 року.
Про що фільм "Дюна"
Події фільму переносять нас в далеке майбутнє – світ змінився і його вже не впізнати. Герцог Лето Атрейдес (Оскар Айзек) керує пустельною планетою Арракіс – жорстоким світом, життя на якому сповнене небезпек – тут єдиним джерело рідкісної та найбільш цінної речовини у всесвіті – спайсу.
Спайс діє подібно наркотикам, однак дарує важливу перевагу – він подовжує життя та покращує розумові здібності. Володіння спайсом гарантує панування у всесвіті, проте планета Арракіс наповнена велетенськими піщаними червами, які значно ускладнюють його видобування. Син герцога, юний і талановитий Пол (Тімоті Шаламе), мусить відправитися на Арракіс, аби забезпечити своїй родині панування.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.