Усікновення глави Іоанна Предтечі - традиції, дата, історія свята

новини
3 339
0

Сьогодні Християнська церква згадує, як загинув великий пророк - людина, яка хрестила Самого Ісуса Христа. Найчастіше, великі церковні свята супроводжуються скасуванням посту, але не в цей день.

На День Усікновення глави Іоанна Предтечі віруючі обмежують себе в задоволеннях і багато моляться.



Усікновення глави Іоанна Предтечі - чому день вважається святом

Почнемо з того, що християнська церква шанує пророка тричі на рік:

6 жовтня - день його зачаття;

7 липня - день його народження;

11 вересня - день його смерті.

Відповідно, Усікновення глави Іоанна Предтечі ми будемо відзначати через 5 днів - у суботу.

Існує традиція: вважати днем пам'яті святих дати, коли вони вирушили у вічність. Православна віра влаштована так, що день смерті - це день народження, але заново, в іншому житті.

Ось, що про це говорить митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ:

Якщо поглянути у церковний календар, то неважко побачити, що переважна більшість дат святкування пам’яті святих припадає на день їх упокоєння, тобто смерті. Це пов’язано з твердим переконання Православної Церкви в тому, що після Воскресіння Ісуса Христа смерті, як якогось трагічного кінця, більше не існує. Те, що люди називають смертю, це не завершення, а початок, це мить переходу від земного буття до буття вічного. Грішники в цій вічності перебуватимуть у нескінченному стражданні. А от праведники, а серед них одним з перших є святий Іоанн Хреститель, перебувають у нескінченному блаженстві з Богом.

Він вважає, що саме тому у віруючих людей ставлення до смерті відображається і в шануванні святих. З одного боку, усічення глави Іоанна Предтечі за наказом нечестивого Ірода, це злочин. Але самому святому Іоанну цей злочин не пошкодив, а лише до всіх цих чеснот додав ще й мученицький вінець. І вся подальша історія чудес від нетлінних мощей святого Івана Хрестителя підтверджує це.

Крім того, більшість людей сприймає слово "святкувати" як синонім слова "свято", який асоціюється з радістю і веселощами. Насправді ж, у цього визначення є й інше значення. В даному конкретному випадку маються на увазі дозвільні справи. Тобто, "бути пустим" означає "залишитися без діла".

Причини для неробства можуть бути не тільки радісні, але і сумні, коли руки опускаються від горя. Яскравий приклад - смерть великого пророка - Іоанна Хрестителя.

У попередній статті ми детально розповідали про те, ким був Іоанн Предтеча і чому його особистість так важлива для християн.

Що не можна робити в Головосічення - традиції і заборони дня


Православні церкви в цей день проводять богослужіння, віруючі дотримуються суворого посту. Заборонено їсти м'ясо, рибу і молочні продукти. Також під забороною знаходяться будь-які продукти і напої червоного кольору, фрукти і овочі, що за формою нагадують голову.

Не рекомендується в цей день користуватися гострими предметами або, якщо вже вибору немає, необхідно дотримуватися обережності. Танцювати і співати не можна, навіть якщо дуже хочеться. Якщо вам потрібно викопати картоплю, зібрати яблука або зрізати мак - заплануйте це все на іншу дату.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують