Яке свято 7 вересняЦього дня світ відзначає Всесвітній день знищення військової іграшки та Міжнародний день поширення інформації про хворобу Дюшенна.
У США - День бабусі Мозес, День любителя пива, День салямі, День сумчастого вовка, День праці, в Україні - День військової розвідки, у Канаді - День праці, в Австралії - День вимираючих видів тварин, у Фіджі - День Конституції, в Есватіні - "Танець очерету", у Бразилії - День незалежності, в Мозамбіку - День перемоги, в Італії - Пьедігротта, у Непалі - День державних службовців, у Вірменії - День інженерних військ.
Пам'ятні дати 7 вересня, річниці та подіїУ 1630 році поселення Трімонтейн було перейменовано на Бостон і проголошено столицею Массачусетса.
У 1813 році вперше у ЗМІ з'явився вираз "Дядько Сем", його пов'язали з урядом США. Історія така: у 1812-1814 роках молода держава США вела війну з колишньою метрополією - Англією. У газеті The Troy Post, що видавалася в місті Троя (штат Нью-Йорк) 7 вересня 1813 року побачила гнівна стаття зі словами: "Несхвальне прізвисько, зароблене нашим урядом, стало майже настільки ж загальновживаним, як загальне ім'я Джона Буля для типового британського буржуа, недалекого й самовдоволеного". Вважається, що Uncle Sam - жартівлива розшифровка абревіатури назви країни (USА), з'явилася завдяки якомусь Семюелю Вілсона на прізвисько Дядя Сем: він надрукував її на скерованих до чинної армії діжках з м'ясом, яким торгував у Троє. Вілсон маркував бочки буквами US, маючи на увазі Сполучені Штати, а солдати говорили, що м'ясо прибуло від Дядька Сема (Uncle Sam). Асоціація закріпилася, і 15 вересня 1961 року 87-му Конгресі США була ухвалена резолюція, що прославляла Сема Вілсона як прообраз Дядька Сема. Канонічний вид довготелесого джентльмена з пишними бакенбардами, борідкою клинцем, у брюках в смужку, сюртуку й циліндрі із зірками та смугами на манір американського прапора надав цьому персонажу Томас Наст, автор емблем Республіканської й Демократичної партій США - слона та осла. Останнім часом стали з'являтися більш "модернізовані" зображення Дяді Сема, в більш сучасному одязі та із сучасною стрижкою. Але знаменитий циліндр завжди залишається неодмінним атрибутом. Образ Дядька Сема отримав особливу популярність під час першої світової війни. Тоді Дядя був зображений на плакаті, який запрошує добровольців вступити в американську армію і взяти участь у війні на території Європи. У місті Арлінгтон (штат Массачусетс) навіть встановлено пам'ятний монумент - "дядьчин надгробок".
У 1860 році під час візиту до Канади принца Уельського вперше як офіційна канадської емблеми був використаний кленовий лист.
7 вересня 1923 року вважається датою створення Міжнародної організації кримінальної поліції - International criminal police organisation (ICPO) - Інтерпол, хоча офіційно цю назву вона отримала у 1946 році. Першим президентом Інтерполу був Йоганн Шобер. У 1930-х роках в рамках ICPО створюються спеціалізовані відділи для боротьби з підробкою валюти, зі світовою базою даних щодо злочинців. У 1935 році організація почала міжнародне радіомовлення. З 1938 року її очолював австрієць Отто Штейнхаль, потім його змінив Рейнхард Гейдріх, друга після Гіммлера особа в німецькій поліцейській ієрархії. А в 1942 році її головою став Ернст Кальтенбруннер. Через те, що до керівництва організацією прийшли нацисти, більшість країн перестали брати участь в ICPО. У 1946 році Бельгія взялася за відродження організації. Нова штаб-квартира облаштувалася у Парижі. Пройшли демократичні вибори нового президента і Виконавчого Комітету. У 1997 році ООН і Інтерпол підписали угоду про співпрацю, а у 2005 році був прийнятий перший спільний документ, присвячений "Аль-Каїді" і "Талібану". Сьогодні Інтерпол - міжнародна міжурядова організація кримінальної поліції - діє на підставі Статуту, ухваленого в 1956 році. Членами Інтерполу є понад 190 держав, у тому числі Україна. Конституція Інтерполу суворо забороняє організації втручатися у політичні, військові, релігійні чи расові суперечки суверенних держав.
У 1976 році Джордж Харрісон був визнаний винним у ненавмисному плагіаті. Суд вирішив, що його хіт "My Sweet Lord" не є оригінальним твором, а авторство мелодії, покладеної в основу пісні, належить Рональду Меку, який в 1963 році написав для жіночої вокальної групи The Chiffons пісню "He's So Fine". Харрісона оштрафували на 587 тисяч доларів.
Яке сьогодні церковне святоПравославна церква 7 вересня вшановує пам'ять апостола від 70-ти Тита, єпископа Критського. Інші назви свята: "Тит", "Тит Грибник", "Тит і Варфоломій", "Гриборост", "Замолотки".
Що сьогодні не можна робити- Не можна ходити у ліс, особливо з дітьми,
Прикмети на 7 вересняЗ давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:
- - багатий урожай грибів - до затяжної зими;
- - перелітні птахи на землю сідають - до ясної й теплої погоди, на дахи будинків - до негоди.
7 вересня імениниІменини у Варфоломія, Тита, Володимира, Івана.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-09-2021, 08:27
0
1 571