RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «За 500 гривень надішлю «ексклюзивні» варіанти»: як обманюють на оренді квартир у Чернівцях


Серпень-вересень – "гаряча" пора для пошуку житла. У місті побільшало студентів, першокурсників. Проте у цей час активізовуються й квартирні шахраї. Їхніми жертвами може стати будь-хто, навіть якщо вам здається, що це не про вас.

Як зараз обманюють на оренді житла та чи можливо самостійно відрізнити шахраїв, йдеться в публікації "МБ".



У нашому місті найпопулярнішими ресурсами з пошуку житла є сайти OLX.ua, Dom.ria та різні спільноти у соцмережах. Більшість оголошень – від посередників. Рідко можна натрапити на самих власників. Серед цих оголошень багато і недоброчесних пропозицій.

За історіями дівчат та хлопців, які натрапляли на шахраїв - список найпопулярніших "розводів".

"Просив 500 гривень за варіанти квартир без посередників"

Людмила розповідає, що шукала житло для оренди впродовж місяця. Часто траплялися шахраї, які просили одразу аванс (від 500 гривень і до тисячі), фото не відповідали реальності. Каже, що це вже звична схема. Але на одну хитрість таки повелася, бо раніше навіть з таким не стикалася.

"Ніколи б не подумала, що знайти квартиру буде так важко. Більшість оголошень в інтернеті – все через посередників, до останнього надіялася "вийти" на власника. І от натрапляю на оголошення про оренду від власника, і ціна доступна для мене. Одразу телефоную і запитую, чи це справді власник. Чоловік відповів, що так, але перед показом хоче особисто зустрітися, а показати зможе завтра. Мене це трохи насторожило, але все ж таки вирішила йти. На зустрічі з перших хвилин зрозуміла, що щось не те. Він почав розпитувати, яку квартиру мені потрібно, в якому районі. Обіцяв, що підшукає квартиру через власника, за свої послуги бере всього 500 гривень. І не знаю чому, тоді я вирішила, що це непоганий варіант. Даю йому свій номер телефону і плачу одразу гроші. Запропонував мені дві квартири, а решту надішле завтра. Ніхто мені так і не передзвонив, а "власники" цього житла взагалі були поза зоною"

"Фото одні – а насправді квартира не така"

Наталя, другокурсниця, студентка географічного факультету розповідає, що житло з подругою підшукують вже більше місяця. Вийти на власника вже й не сподівалися, тому почали пошук через посередників. І тут найцікавіше – навіть вони не надто зацікавлені у нових клієнтах.

"Дивно, що навіть посередники тепер не охоче хочуть братися за пошуки квартир. Можу дзвонити, розпитувати за житло, а вони просто ігнорують. Можливо через великий попит, бо торік студенти поз’їжджали зі своїх квартир через карантин, а зараз знову очне навчання. Домовлялися навіть зустрітися з посередниками, обіцяють допомогти, надсилають варіанти квартир, а на зустріч і зовсім не приходять. Було навіть так, що на фото – одна квартира, а в реальності гірша, хоча гроші хочуть такі ж. Все ще сподіваємося знайти щось".

"Беруть на квартиру, а через три тижні знаходять причину, щоб вигнати"

Микола – студент математичного факультету ЧНУ розповідає, що цього року навіть вже жив на квартирі місяць, проте власниця з сином його просто "вижили". Про це вже дізнався від сусідів.

"Дуже втішився, коли знайшов квартиру без посередників, але не довго. Одразу заплатив за перший і останній місяць. Власники – мама і син, приємними такими люди були спочатку. А далі почалося: дзвонили ледь не щодня, то сусіди ніби "скаржаться" на мене, хоч і весь день на роботі, то чому приводжу дівчат, хоча такого й близько не було. До того ж, приходили через день дивитися, чи я нічого не наробив, і, звичайно, постійно щось знаходили. Останньою краплею стало те, що почали кричати за те, що переніс стіл із кухні в кімнату, бо виявляється, подряпав підлогу, хоча на ній подряпини були й до того. Сказали з їжджати вже, а залишкові гроші за цей і останній місяць не повернуть, це буде "компенсацією". Сусіди вже розповіли, що в них така схема: беруть на квартиру, а через два-три тижні знаходять причину, щоб вигнати".

Як не потрапляти на квартирних шахраїв

Ніколи не платіть передоплату незнайомим людям.

Не платіть гроші за "ексклюзивні" варіанти квартир, це обман.

Добре було б перед заселенням поспілкуватися з кимось із сусідів, щоб напевне знати, що вас не обманюють.

Якщо ціна квартири значно менша, ніж ціни інших аналогічних пропозицій у цьому районі, ймовірно, оголошення розміщене шахраєм.

Для додаткової безпеки попросіть надіслати документи на житло.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-09-2021, 09:31
Коментарів 0 Переглядів 2 197


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.