RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Кількість смертей від коронавірусу оцінюють по-різному в різних країнах. Крім того, частина померлих від COVID-19 не робили тест на нього і тому не увійшли в офіційну статистику. Але є альтернативний показник, за допомогою якого оцінюють кількість жертв пандемії - надлишкова смертність.

Надлишкова смертність — це різниця між смертністю від усіх причин під час пандемії та історичними середніми сезонними показниками. Саме цей показник використовували аналітики The Economist. Згідно з їхньою оцінкою, надлишкова смертність в Україні від початку пандемії становить від 110 до 120 тисяч або 240−270 смертей на 100 тисяч населення, що на 90% перевищує офіційні дані про кількість смертей від коронавірусу у країні — трохи більше 57 тисяч людей або 131,3 на 100 тисяч населення.



Офіційні дані про смертність від коронавірусу і надлишкова смертність

Скільки людей померло через пандемію COVID-19? Відповідь залежить як від наявних даних, так і від того, як ви визначаєте причину смерті. Багато людей, які вмирають при зараженні SARS-CoV-2, ніколи не проходять тестування на нього і не входять до офіційної статистики. І навпаки, деякі люди, чиї смерті були приписані коронавірусу, мали інші захворювання, які у будь-якому випадку могли б стати причиною смерті в ті ж терміни.

А як щодо людей, які померли від причин, яким можна було запобігти, під час пандемії, тому що в лікарнях, заповнених пацієнтами з COVID-19, не змогли їх вилікувати? Якщо враховувати ці випадки, то треба враховувати і смерті, які не сталися, але сталися б у звичайний час — наприклад, від грипу або забруднення повітря.

Замість того, щоб намагатися розрізняти типи смертей, The Economist враховує їх усі. Стандартний метод відстеження змін загальної смертності — "надлишкова смертність".

Ця кількість являє собою розрив між кількістю людей, які померли у даному регіоні протягом певного періоду часу, незалежно від причини, і тим, скільки смертей можна було б очікувати, якби не було певної обставини (наприклад, стихійного лиха або спалаху хвороби).

Хоча офіційна кількість смертей від COVID-19 нині становить 4,5 мільйона людей, за нашою одиничною найкращою оцінкою, фактична кількість загиблих становить 15,2 мільйона людей. Ми виявили, що існує 95%-ва імовірність того, що істинне значення становить від 9,3 млн до 18,1 млн додаткових смертей.

Причина, з якої ми можемо дати лише приблизну оцінку з широким діапазоном невизначеності, полягає в тому, що підрахунок додаткових смертей для всього світу складний і неточний.

Включаючи статистичні дані, що публікуються субнаціональними одиницями, такими як провінції або міста зі 156 країн світу з населенням не менше 1 мільйона людей, нам вдалося отримати дані про загальну смертність лише у 84 з них. Деякі з цих місць регулярно оновлюють свої дані, інші опублікували їх лише один раз.

Щоб заповнити ці прогалини в нашому розумінні пандемії, The Economist побудував модель машинного навчання, яка оцінює надлишкову смертність для кожної країни щодня від моменту початку пандемії. Вона заснована як на офіційних даних про надлишкову смертність, так і на більше ніж 100 інших статистичних показниках. У наших остаточних підрахунках використовуються офіційні урядові цифри надлишкової смертності, коли і де вони доступні, а також оцінки моделі у всіх інших випадках. Ви можете прочитати нашу методологію тут і ознайомитися з усім нашим кодом, даними і моделями тут.

Глобальна оцінка надлишкових смертей і офіційних смертей від COVID-19 на 100 тисяч людей щодня

У графіку вище ви можете ознайомитися з нашими цифрами для світу в цілому або з розбивкою по регіонах. Наша модель надає діапазон (кольоровий інтервал) і центральну оцінку (лінія). Чим менше даних доступні в даній країни, тим менше ми можемо бути впевнені в тому, скільки надлишкових смертей дійсно сталося в цій країні, і, отже, тим ширше стає наш довірчий інтервал. Останні сукупні підсумки також доступні нижче у вигляді таблиці.

Надлишкова смертність у різних країнах

Наведені вище регіональні оцінки є сукупністю наших показників по окремих країнах. Відмінності між країнами у масштабі і частоті тестування на SARS-CoV-2, які, поряд з серйозністю пандемії, визначають офіційну кількість загиблих від COVID-19, можуть бути величезними.

Дані про надлишкову смертність необхідні для порівняння між країнами на основі показників, які можна об'єктивно порівнювати. У випадках, коли рівень смертності впав нижче допандемічних норм — тому що жертв коронавірусу було відносно мало, а зміна способу життя знизила кількість жертв від інших причин, таких як грип, — це число негативне.
Редактор: Юлія Леськова
3-09-2021, 20:26
Коментарів 0 Переглядів 1 799

Теги -


Захисника поховали на Садгірському кладовищі

Є затримки у русі громадського транспорту.

"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків на поїзди нового графіка руху на 2025 рік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Дирекція запевняє, що на їхньому місці висадять нові дерева, тож парк "лисим" не буде


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Планування дитячої — дуже відповідальний процес, в якому потрібно враховувати все: від освітлення і кольорів до форми та матеріалу меблів.

У Install Pro, крім теплових насосів, можна також підібрати будь-які види сантехнічного обладнання й трубопровідної арматури, системи водоочищення, насосне обладнання, опалювальні прилади та котельні установки, внутрішні й вуличні інженерні системи та багато іншого.

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.