Чому розсіл в огірках стає каламутним і як це можна виправити

новини / Новини України
14 186
0


Що може бути смачнішим за малосольний, солоний або маринований огірочок.

Досвідчені господині готують консервацію за інерцією, а інгредієнти додають "на око" і нічого не бояться.



Це тому, що рецепт, зазвичай, роками перевірений, власні огірки претендують на звання органічного продукту, а тара дбайливо зберігається у спеціально відведеному для неї місці. Але іноді щось йде не так, і розсіл у вже готовій консервації раптом змінює колір не на користь здорового. Що могло стати причиною такого розвитку подій?

"Особливі" спеції у складі розсолу

Стандартний набір для засолу або маринування огірків, зазвичай, включає у себе такі другорядні інгредієнти, як часник, парасольки кропу, а також листя хрону, вишні, дуба і чорної смородини. Але деякі дачники з експериментальною метою додають туди інші всілякі спеції, наприклад, куркуму, корицю або гірчицю. У цьому випадку сподіватися на здоровий колір розсолу неможливо, а змінити своє забарвлення він може навіть не через псування, а через взаємодію компонентів. Тому якщо ви "розбавили" свій традиційний рецепт чимось незвичайним, дивуватися такому стану справ не варто. Але у подальшому краще все ж таки використовувати перевірені рецепти без вишукувань, інформує Ukr.Media.

Зіпсовані / погано промиті плоди і прянощі

Під час підготовки інгредієнтів для консервації треба ретельно оглянути плоди і залишити лише екземпляри здорового кольору і вигляду, без вм'ятин, пошкоджень та інших недоліків огіркової "зовнішності". Пам'ятайте, що найменша помилка під час вибору овочів для заготовки може коштувати вам цілої банки хрустких огірочків.

Усі компоненти консервації не повинні мати слідів піску та інших сторонніх часток. З цієї причини усе потрібно як слід промити. І якщо з овочами усе досить просто, то деяким прянощам часто доводиться приділяти досить багато часу.

Недотримання технології приготування

Помутніння розсолу у банках з огірками може бути викликане неправильною пропорцією солі, спецій та інших другорядних компонентів консервації. Особливу увагу потрібно приділити терміну придатності оцту і його концентрації. Іншими словами, якщо у рецепті вказаний 9 %-вий оцет, а у вашому розпорядженні є, скажімо, лише 5 %-вий аналог, то розрахувати точну пропорцію заміни буде досить складно. Тому краще заздалегідь запастися усіма потрібними інгредієнтами, а під час використання збережених "з минулого разу" звернути увагу на термін їх придатності. Ви здивуєтеся, але навіть оцет потрібно вміти обирати.

Неякісна тара і інструмент

Трапляється таке, що й з овочами усе гаразд, і технологія дотримана з точністю "до міліметра", і рецепт перевірений, а розсіл у одній з банок раптово потемнішав. Таке зазвичай трапляється під час використання тари або інструменту з дефектами (банок зі сколами на шийці, бракованих кришок, неякісної машинки для консервування). Тому перед початком використання перевірте усе перераховане на придатність.

Банки і кришки перед застосуванням обов'язково потрібно стерилізувати для знищення мікробів. Друга "фаза" цього процесу — укутування банок ковдрою. З боку виглядає кумедно, але приготована із застосуванням цього методу консервація за умови точного дотримання перевіреного рецепту на стадії зберігання псується вкрай рідко. Але якщо ви цього не робите, то ризик отримати каламутний розсіл, кришку, що роздулася, або заготовку, що "вибухнула", зростає.

Щоб бути впевненими у тому, що раніше вживана банка зберегла свою якість, під час витягання звідти минулорічного врожаю її слід обережно відкривати, намагаючись не подряпати шийку консервним ножем. До речі, до вибору цього інструменту, як і кришок, теж потрібно підходити відповідально.

"Бабусин" метод перевірки герметичності закатаних банок і якості їх закупорювання шляхом перевертання та охолодження у цьому вигляді, незважаючи на свою "старовину", досі залишається дієвим, а тому ним продовжують користуватися господині.

Неправильне зберігання консервації

Після закриття банок з консервацією їх потрібно одразу ж прибрати у темне прохолодне місце. Якщо для цього поки немає можливості, організуйте банкам тимчасовий притулок у своєму холодильнику. У теплому приміщенні консерви, у будь-якому випадку, перебувати не повинні — інакше вміст у банках не лише потемнішає, але й дуже швидко прийде у непридатність. Ні для кого не є секретом те, що зберігати консервацію найкраще у підвалі або льоху. Але й там слід періодично проводити їх "ревізію". І особливу увагу треба приділити консервації, яка приготована за рецептами без використання стерилізації.

Що робити, якщо розсіл в огірках почав каламутніти

Логічніше за усе відкрити таку банку. Якщо огірки у ній не встигли зіпсуватися і зберегли первинний смак (таке трапляється, якщо колір розсолу змінився зовсім незначно), — без зволікання треба з'їсти їх або додати у будь-яку з відповідних страв — олів'є, розсольник, солянка і т. д.

Відверто зіпсовану консервацію із задоволенням прийме у свої "обійми" компостна яма, і згодом вона стане частиною органічного добрива для городу.

Не шкодуйте відкривати банки з помутнілим розсолом. Адже замість консервації сумнівної якості ви можете покласти туди нову заготовку, приготовану за усіма правилами!

Якщо у банці з огірками не лише "змінився" колір розсолу, але вона здулася або навіть вибухнула, то варіантів використання її вмісту у вас залишилося ще менше.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

10:40
На Буковині відкрили проїзд через гірський перевал "Шурдин"
10:20
Мобілізація в Україні: чому патрульні працюють у групі з ТЦК
10:00
Удруге за 2025 рік РФ не завдала масованого удару дронами по Україні
09:40
Відсьогодні у Чернівцях завершується опалювальний сезон
09:20
"Наш бус повністю знищений": волонтери з Чернівців, які потрапили під ракетний обстріл у Кривому Розі потребують допомоги
08:59
За добу відбулося понад 200 боїв: Генштаб розповів, де ворог атакує найбільше
08:48
У Чернівцях на декількох вулицях не буде води: перелік
08:39
Скільки ракетоносіїв РФ перебуває в Чорному морі: відповідь ВМС

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
21 765
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
8 283
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
6 714
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
5 836
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 803
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
4 683
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 352
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 719
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
3 476
Ґвалтував дочку: на Буковині засудили педофіла
3 328

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм