Хотинчани Єлисей Череватов та Дмитро Андроник рано збагнули: щоби досягти успіху, потрібно наполегливо працювати.
Про історію успіху братів ідеться у публікації газети "Молодий буковинець" за 1-7 липня, пише molbuk.ua
22-річний Єлисей, хоч і вступив до Харківського університету на програміста, на останньому курсі навчався заочно – не вистачало грошей. Із братом Дмитром вони подалися за кордон. Три роки там працювали на заводах, фабриках. За день втомлювалися так, що ввечері хотілося тільки одного – швидше заснути.
"Готуємо все самі"
Одного дня хлопці вирішили – досить! Брати повернулися додому і зайнялися онлайн-продажами. Коли цей бізнес перестав приносити бажаний прибуток, вирішили відкрити кіоск із безалкогольними напоями та "швидкою їжею".
Вибір місця торгівлі, пошук кіоска в оренду, реклама – все це хлопці успішно пройшли. Вклали для початку дві тисячі доларів, зароблених тяжкою працею за кордоном. Місце вибрали вдале – на центральній площі Хотина. Працювали на совість. Тож уже скоро про них розійшлася добра слава і в Хотині, і далі. Зараз до них забігають на морозиво, картоплю-фрі, нагетси, каву.
Зі старту минуло півтора місяця, а брати вже обдумують розширення бізнесу.
"Бо ж не будемо взимку морозивом торгувати. Тому хочемо розширюватися, докласти кілька столиків, додати до нашого меню хот-доги. Готувати їх будемо власноруч, як і картоплю-фрі. А що там вміти робити? Нічого складного немає", – переконаний Єлисей Череватов.
Тим, хто хоче розпочати свій бізнес, юний підприємець радить не боятися.
"Навіть якщо спершу нічого не виходить – не опускайте руки, все одно продовжуйте. Потрібен час. На все потрібен час", – каже.
До речі, у рекламуванні кіоску брали участь численні брати та сестри хлопців. Це такий родинний проєкт. Справа у тому, що Єлисей і Дмитро – з великої та незвичайної родини Лілії та Ігоря Єфременків, які виховують дітей, позбавлених батьківської опіки.
Наразі в сім’ї десятеро прийомних і четверо власних дітей пані Лілії – Єлисей та троє його уже дорослих сестер, які мешкають окремо. У нинішньому складі родини з дітей найстарший Єлисей. Після нього – Дмитро Андроник, якому невдовзі виповниться 21 рік.
"Потім – Вова, йому 19. Ромі скоро має виповнитися 18. Вони всі – Андроники. Ще є Штефанюки та Фаринюки. А також Павлюки – хлопчик та дівчинка, – перелічує Єлисей. – Найменший – Вася Павлюк, йому сім років".
Якщо молодшими Єлисей уже не мав часу займатися через зайнятість на роботі, то старших, Дмитра, Вову та Рому, вибавив фактично сам. Не дивно, що він для них – найкращий у світі старший брат.
"Потрібні любов, увага, терпіння"
Зараз родина мешкає у селі Тисівці Великокучурівської громади, де для них облаштували просторий будинок сімейного типу. Там завжди гамірно і весело. Зважаючи на кількість членів сім’ї, не дивно, що обідній стіл займає майже всю кухню, а ліжка – всю спальню.
Діти забезпечені всім необхідним. І йдеться не лише про матеріальні речі, а й про справді основне – любов, турботу, увагу, терпіння. Саме ці складові, стверджує Єлисей, допомагають прийомним батькам повернути віру у світ та людей дітям, які виросли в неблагополучних сім’ях.
"Комусь із дітей, щоби почати жити нормальним життям, потрібно більше часу, комусь менше. Тут головне – ставитися до них терпляче та з любов’ю, без криків, агресії. Хоча дисципліна, звісно, має бути. Не слухався – значить, всі підуть дивитися мультфільм, а ти будеш сидіти сам у кімнаті. Такі методи спрацьовують", – зауважує Єлисей.
"А ти скажи, як допомагаєш старшим, – вигукує жінка поряд, що допомагає Єлисеєві торгувати. Хлопець ніяковіє, тож сусідка розповідає за нього. Виявляється, раз на місяць Єлисей роздає пенсіонерам так звану "соціальну допомогу" – великі пакети з продуктами. Робить це просто тому, що так вихований: якщо можеш комусь допомогти, зроби це і не очікуй нічого натомість.
А у вихідні біля магазину молоді підприємці влаштовують безкоштовний перегляд фільмів просто неба.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.