Сьогодні, 4 травня, - Світлий вівторок. Це останній державний вихідний день з-поміж великодніх вихідних для більшості українців.
Хоча загалом пасхальні святкування тривають тиждень, який називається Світлою великодньою седмицею, пише kurs.if.ua
У Світлу седмицю кожен віруючий може попросити воскреслого Бога про допомогу і заступництво, дарування віри, сил і здоров’я
Великодній тиждень вважається найбільш радісним у році для християн і має особливе значення.
Так, згідно з народним звичаєм, у вівторок, який називають Світлий вівторок, жінки вже починають ходити в гості, а їхні чоловіки в цей день не відвідують рідних. Але ці традиції відходять і їх практично не дотримуються. Все частіше в гості приходять сім'ями.
Також великодній вівторок вважається днем господаря. У цей день важливо показати свою гостинність родичам, сусідам та друзям. Не можна жаліти одне одному їжі та потрібно обмінюватися приємними новинами.
Цього дні селяни провідують озимі посіви. Привітавши ниву з Великоднем, вони сідають на узбіччі, їдять свячене й закопують крашанку – щоб добре земля родила. Потім відбуваються масові гуляння. Як другого, так і третього великоднього дня дівчата водять хороводи – танцюють, співають, влаштовують гойдалки та інші забави.
До речі, саме цього дня дівчата можуть помститися хлопцям за Поливаний понеділок. Якщо в понеділок обливають водою переважно хлопці, то у вівторок це роблять дівчата.
Раніше в Україні селяни цього дня ходили в корчму на музики “відпроваджувати свята”. Ці три дні Великодніх свят були щасливим часом молодіжних ігор та забав.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-05-2021, 08:20
0
2 549