У Києві злочинці скоїли розбійний напад на блогерку з Ірану, погрожували їй з донькою, і змусили перерахувати на їх електронний гаманець 25 біткоїнів, що становить 1,4 млн доларів або близько 38 860 000 гривень.
Про це 30 квітня передали в прес-службі Національної поліції.
Щоб замести сліди, організатор злочинної схеми-37 - річний уродженець Ірану - намагався вивезти потерпілу та її дитину до Туреччини. Але були затримані правоохоронцями в ході спецоперації. Спільниками зловмисника виявилися двоє громадян Ірану, які тривалий час проживали в Україні.
За місцями проживання трьох фігурантів провели обшуки, були вилучені речдоки.
Деталі злочину розповів начальник Департаменту міграційної поліції НПУ Сергій Пантелєєв.
Як було встановлено, лідер злочинного угруповання в Туреччині зв'язався з жінкою і розповів, що найближчим часом місцеві правоохоронці можуть затримати її та екстрадувати в Іран за активну блогерську діяльність, що суперечить нормам моралі цієї країни.
Чоловік за 100 тисяч доларів запропонував організувати їй та її дитині перетин державного кордону з Туреччини до України, а також оформити їм відповідний міграційний статус, щоб уникнути екстрадиції.
Вже в Києві організатор злочинної схеми розмістив блогерку з дочкою в орендованій квартирі та спланував розбійний напад.
Лідеру угруповання повідомили про підозру у скоєнні двох злочинів - незаконному позбавленні волі або викраденні людини і розбійному нападі, а його двом спільникам - у скоєнні розбійного нападу. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.