Помилка батьків, яка провокує погану поведінку дитини — вчені

новини
1 958
0
Помилка батьків, яка провокує погану поведінку дитини — вчені

"У кого ти такий хуліган? Подивися на брата ( сестру), який спокійний", — іноді вимовляють батьки дитині, яка в чомусь завинила. Експерти впевнені, що генетика не грає тут тієї ролі, про яку думають тата і мами. Це довели дослідники Техаського університету в Остіні, інформує Ukr.Media.

Вчені вивчали поведінку однояйцевих близнюків. Цікавило все: їхні звички, поведінка, психічне здоров'я. Зрештою виявили, що саме методи виховання, а не генетика, впливають на поведінкові проблеми: діти, на яких кричали (застосовували фізичне покарання), з більшою ймовірністю проявляли антигромадську поведінку.



"Дослідження наслідків фізичного покарання призвели до того, що Американська академія педіатрії рекомендувала не застосовувати фізичні покарання, а в багатьох країнах їх заборонити, включаючи шльопки, — говорить Елізабет Гершофф, професор Техаського університету в Остіні і автор дослідження. — Це показує, що суворе покарання веде до більшої, а не меншої кількості проблем з поведінкою у дітей".

Схоже дослідження провели дослідники з Університету штату Мічиган. Вони також вивчали поведінку близнюків.

"Було б неетично брати сім'ї і випадковим чином призначати деяким з них шльопати або висловлюватися жорстко по відношенню до своїх дітей. У дослідженні брало участь 1 030 пар близнюків, у багатьох з яких батьки ставилися до дітей по-різному", — пояснювали експерти.

І тут результат дослідження співпав з тим, що зробили колеги, — в сім'ях, де батьки карали одну дитину-близнюка, але не карали іншу, спостерігалося передбачуване збільшення поганої поведінки з боку тієї, яку вважали хуліганом.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.