Повноцінний сон допоможе кожному залишатися у формі і відчувати себе добре, інформує
Ukr.Media.
Чим гірше спить людина, тим повільніше відбувається процес спалювання зайвих калорій, а люди, які добре висипаються, швидше втрачають зайві кілограми.
Здоровий сон запобігає переїданнюЗа апетит людини відповідають два головних нейромедіатори: лептин і грелін. Перший є "гормоном ситості", який подає сигнал про те, що людина сита. Другий "гормон голоду", він подає сигнал, що людині необхідно щось з'їсти.
Проведені дослідження показали, що люди, які спали всього 4 години, мали високий рівень греліну, і тому хотіли сильно їсти. Але ті, хто спав по 8-10 годин, не мали такого відчуття.
Міцний сон спалює калорії
Є таке поняття, як "швидкість обміну речовин у спокої". Під час сну організм продовжує і далі спалювати калорії. У свою чергу, поганий сон може знижувати швидкість спалювання калорій. Крім того, відбувається погіршення чутливості тканин до інсуліну. У тому випадку, коли глюкоза не надходить в клітини, вони починають "відчувати голод" і посилають сигнал про те, що людині потрібно терміново щось з'їсти.
Люди, які бажають скинути зайву вагу, зобов'язані спати не менше 8 годин на добу, позбавлятися від безсоння, раніше лягати спати і не переїдати перед відходом до сну.
Сон і фастфуд
Багато людей, які погано сплять ночами, частіше їдять шкідливу їжу замість корисної. Все це призводить до збільшення калорій на 22%. Коли людина мало спить, то в її лобовій частині сповільнюється активність, яка відповідає за самоконтроль і прийняття різних рішень.
Щоб жир не накопичувався, потрібно спати як мінімум 8 годин на добу. При нестачі сну, людина може відчувати втому, слабкість і протягом дня бути не такою активною, як завжди. Повноцінний сон робить людину більш витривалою і менш дратівливою.
Проведені дослідження показали, що люди, які спали 5 годин на добу, менше втрачали жирової тканини, в порівнянні з тими, хто спав по 8 годин. Водночас м'язова тканина втрачалася набагато швидше. Все це пов'язано з гормоном надниркової залози — кортизолом.
Концентрація гормону підвищується у тих людей, які мають проблеми зі сном. У свою чергу кортизол призводить до підвищення рівня цукру в крові.
Сон можна порівняти з повноцінним і безкоштовним лікарським засобом, який не має побічних реакцій і протипоказань. Адже він допомагає людям завжди залишатися у формі, вести активний і здоровий спосіб життя.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-04-2021, 00:16
0
1 403