Суд у Японії підтримав право на одностатеві шлюби

новини
761
0
Суд у Японії підтримав право на одностатеві шлюби

У Японії суд у місті Саппоро визнав, що юридичне невизнання одностатевих шлюбів порушує Конституцію.

Про це передає BBC.



Конституція Японії визначає шлюб як союз між обома статями. Суд Саппоро постановив, що така норма позбавляє одностатеві подружжя рівності, яку гарантує Конституція.

Розгляд справи почався після того, як декілька одностатевих пар подали п'ять позовів у різні суди Японії. Вони заявили, що їхні права на рівність і свободу шлюбу, закріплені у Конституції, порушили через заборону одностатевих одружень.

Пари вимагають від держави відшкодувати їм моральні збитки, а також легалізувати одностатеві шлюби. Водночас суд Саппоро відхилив вимогу про компенсацію в один мільйон ієн (9000 доларів), але визнав, що заборона одружуватися є неконституційною.

Ще залишаються чотири позови, які мають розглянути суди. Вважається, що рішення суду Саппоро вплине на майбутні рішення. Навіть якщо вони теж визнають заборону на одностатеві шлюби неконституційною, це не означає, що відбудеться легалізація таких шлюбів.

Прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа заявляв, що змінювати Конституцію щодо прав подружжя необхідно "з особливою обережністю".

Конституцію країни ухвалили після Другої світової війни у 1947 році, у ній шлюб укладається за взаємною згодою обох статей. Уряд каже, що це означає, що одностатеві шлюби в той час "не передбачалися".

Проте адвокати позивачів заявили, що це формулювання насправді стосувалося запобігання примусових шлюбів, і що в Конституції немає норм, що прямо забороняють одностатеві шлюби.

Зазначимо, одностатеві стосунки були криміналізовані в Японії у 1972-1880 роках. Потім у країні ухвалили кримінальний кодекс, у якому вказаний вік згоди на секс, але немає заборони на одностатеві стосунки. Мінімальний вік згоди — 13 років, але у префектурах та муніципалітетах також є власні закони, що регулюють статеві відносини.

ЛГБТ-пари не можуть одружуватися, проте деякі міста пропонують символічні свідоцтва про партнерство. Також одностатеві пари не можуть усиновлювати дітей. У 2017 році Осака стала перший японським містом, де ЛГБТ-парам дозволили бути прийомними батьками.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У мікрорайоні Чернівців - пожежа: горить велика територія
18 460
У Чернівцях студенти-пенсіонери відгуляли випускний
13 300
У Чернівцях біля ліцею дитина зламала дерево сакури: мати просто спостерігала - відео
8 936
У холодильнику у дитсадку зберігали пиво: у Чернівцях перевірили харчоблоки і виявили серйозні порушення
8 117
Вийшли всім селом із прапорами та калачами: на Буковині зустріли воїна, який повернувся з полону - відео
5 533
У Чернівцях викрили жінку, яка поцупила з храму електричний сходовий підйомник для людей з інвалідністю
5 488
П'ять квартир та офіс дружини: що задекларував новий головний прокурор Буковини
5 465
Прив'язали до мотоцикла і волочили: росіяни жорстоко стратили українського полоненого
4 977
На Буковині - новий прокурор: хто ним став
4 463
Навколішки і з прапорами: на Буковині зустріли траурний кортеж із захисником - фото
3 847