RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Як припинити недооцінювати себе або 5 способів позбутися від синдрому самозванця

Як припинити недооцінювати себе або 5 способів позбутися від синдрому самозванця

Психологи визнають, що до них по допомогу часто звертаються люди, які домоглися серйозних висот, але при цьому вони сумніваються, що вони цього гідні. Проблема, яка називається синдромом самозванця, може торкнутися будь-кого — відчувати відсутність права на успіх може і випускниця універу, якій пощастило отримати високооплачувану роботу, і досвідчений професіонал, який раптом отримав підвищення, інформує Ukr.Media.

Синдром самозванця — неадекватне почуття (хронічної) невпевненості у собі, попри очевидні докази зворотного. Незалежно від того, наскільки розумні і ефективні такі люди, вони почуваються брехунами, а їх переконання поступово позбавляють їх енергії і мотивації. Для них є звичним думати, що досягнення — результат збігу випадковостей, і вони недостатньо гарні, щоб рухатися далі, конкуруючи з іншими на більш високому рівні. У результаті занепадницькі установки саботують розвиток успіху.



Термін "синдром самозванця" оприлюднили у 1978-му американські психологи Поліна Кленс і Сюзанна Аймс, виявивши, що велика кількість їх підопічних не можуть прийняти успіх, пояснюючи свої досягнення щасливим випадком і вмінням зійти за розумного (-у). Це не діагноз, а, швидше, нав'язливий настрій, який може проявлятися епізодично і практично ніколи не означає реальної відсутності знань та навичок. Найчастіше зустрічається зворотна ситуація: некомпетентна людина не турбується через те, що вона некомпетентна.

Жінкам у цьому сенсі пощастило менше — піддатися синдрому самозванця нам набагато легше, ніж чоловікам. Розбираючи у подробицях гендерну схильність до самокритики, психологи університету Карнегі — Меллона з'ясували, наприклад, що чоловіки висувають вимоги до підвищення зарплати у чотири рази частіше за жінок і зазвичай просять надбавки на 30 % більше.

Загалом, якщо ви колись відчували, що недостатньо гарні, то ви не самотні. Якщо об'єктивно, нас мільйони, і шкідливі установки причепилися до нас з дитинства (привіт батькам). Синдром самозванця нерідко супроводжується перфекціонізмом, і такий дует перетворює людину на трудоголіка, байдужого до кар'єрного росту, — знахідку для будь-якого боса. Гарна новина у тому, що ви можете постаратися змінити погляд на ситуацію.

П'ять способів, які допоможуть позбутися негативних переконань стосовно себе

Визнайте свої таланти

Припустимо, вам пощастило отримати підвищення, тому що колега переїхав до іншого міста, але ви ж не з нуля починаєте і дісталися до цієї кар'єрної сходинки завдяки особистим талантам та досвіду. Не пов'язуйте успіх з удачею, визнайте, що у вас є справжні таланти, інакше б ви не мали того, чого досягли.

Візьміть блокнот і ручку та запишіть у стовпчики свої досягнення й сильні сторони. Регулярно перечитуйте обидва списки, особливо коли важко. Таке нагадування допомагає позбутися сумнівів, що ви недостатньо гарні, і мотивує на розкриття потенціалу.

Діліться з іншими тим, що вмієте

Легко забути, наскільки далеко ви просунулися і багато дізналися — шукайте можливості, щоб нагадати собі та іншим про набуту компетенцію. Не скупіться на знання, якими можете поділитися, — обмін досвідом, ведення блогу або наставництво закріплять упевненість у собі. Крім користі для оточуючих, такий підхід підтримує пристрасть до того, що ви робите, щоб не перегоріти.

З'ясовуйте стосунки з собою

Коли зароджуються сумніви у власній значущості, не ігноруйте симптоми, а намагайтеся розібратися у причинах їх виникнення. Не вірте негативному внутрішньому монологу — поговоріть з собою (не обов'язково вголос) як з близьким другом. Зазирніть у підсвідомість, з'ясовуючи, з якої душевної діри проростає синдром самозванця. І будьте ласкавими до себе — вимикайте внутрішнього "суворого батька", відбиваючи паси самокритики чимось більш співчутливим.

Приймайте похвалу із задоволенням

Люди з синдромом самозванця занадто часто ігнорують добрі слова, знецінюючи особистий успіх і досягнення, ніби не бажаючи визнати їх за собою. А тим часом похвала — головна зброя мотивації. Коли інші визнають вашу роботу видатною, приймайте компліменти з радістю і без виправдань, залишаючи натомість просте "спасибі".

І якщо, наперекір усі зусилля, вас як і раніше турбує підступний синдром, не соромтеся звернутися по професійну допомогу. Недовіра до себе підточує нерви, що може призвести до проявів тривожності і депресії. Грамотний психотерапевт допоможе позбутися від надмірної самокритики і налагодити відносини з власним успіхом.

Не будьте занадто серйозними

Заміна занять змінює самопочуття. Не забувайте відволікатися на улюблені справи, хобі та розваги — дайте собі дозвіл іноді розслаблятися, щоб не сприймати робочі та побутові завдання занадто серйозно. Вчіться насолоджуватися плодами праці — увійшовши у смак, ви переконаєтеся, що заслуговуєте на усе, що маєте.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
8-03-2021, 00:55
Коментарів 0 Переглядів 1 049

Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.