Фройд вважав, що доросла жінка, яка не досягає оргазму під час вагінального сексу, застрягла в дитинстві. Тобто не увійшла до фалічної фази, де їй відведена роль "пасивної самки".
Про те, чому жінка не має бути пасивною і повинна вивчати своє тіло, розповіла акушерка-гінекологиня клініки ISIDA Валерія Даценко.
Міф перший: доросла і здорова жінка відчуває вагінальний оргазм
Більшість жінок у світі відчувають кліторальний оргазм. На думку Фройда, вони не подорослішали — "їхній клітор повністю або частково не передоручив свою чутливість і чільну роль піхви". У 1858 році лондонський акушер-гінеколог Ісаак Бейкер Браун видаляв жінкам, які мастурбують, клітор. Відсутність клітора мало позбавити їх від ідіотії, істерії і зміцнити здоров'я.
Вагінальний оргазм — не вигадка. Він є, деякі жінки його відчувають. Але не має значення, вагінальний чи кліторальний оргазм відчуває жінка. Головне, що відчуває.
Міф другий: точка G вирішує все
Вперше про точку G заговорив німецький гінеколог Ернст Грефенберг. За його словами, вона розташовується за уретрою і лобковою кісткою на передній стінці піхви. І є аналогом передміхурової залози у чоловіків.
Було б непогано знайти точку G і під час кожного сексу отримувати вагінальний оргазм без проблем. Але проблема полягає в тому, що у різних жінок різний ступінь чутливості, різне ставлення до свого партнера, тіла й сексу, різний сексуальний контекст. І найголовніше — різна будова клітора. Вагінальний оргазм відчувають жінки, у яких "ніжки" клітора прилягають до передньої стінки піхви.
За іншої будови клітора можна провести аугментацію точки G — збільшити цю зону шляхом введення гіалуронової кислоти. Ефект зберігається до 12 місяців. Однак відсутність оргазму може бути пов'язане з порушенням гормонального балансу, хронічної втоми, низької чутливості точки G тощо.
Якщо ви не відчуваєте оргазм або відчуваєте нечасто, я раджу вам звернутися до гінеколога й сексолога. Але не варто прив'язуватися тільки до однієї точки. Навіть якщо вона у вас є, без належної ступеня збудження оргазму не буде.
Міф третій: ідеальна пара оргазмує одночасно
В еротичних фільмах коханці досягають кульмінації одночасно під час першого сексу. У реальному житті, якщо жінка скута, засмучена, не отримала належного збудження, кульмінація відсутня практично завжди. Як правило, чоловік досягає оргазму, а жінці не вистачає ще двох хвилин. Якщо ви з партнером не оргазмуєте одночасно, це не означає, що ви один одному не підходите. Секс не зводиться тільки до оргазму або одночасного оргазму. Ви повинні відчувати задоволення від початку процесу і до кінця, довіряти партнеру, а не бути "пасивною самкою".
Культура вчить жінку бути покірною. Активність і свобода дії сприймаються, як розбещеність. Але пасивна жінка, для якої секс — подружній обов'язок з примусу, не є повноправною партнеркою. Бо партнерство будується на довірі та дотриманні інтересів двох людей.
У статтях, присвячених одночасному оргазму, жінкам рекомендують робити вправи Кегеля. Чоловікові — затримувати момент еякуляції. Обом — збільшувати тривалість прелюдії, користуватися секс-іграшками.
У будь-якому разі секс не повинен перетворюватися на тортури. Одночасний оргазм — це просто одночасний оргазм, не більше.
Міф четвертий: виділення вагінального змащення свідчить про готовність жінки до сексу
Виділення вагінального змащення може відбуватися мимоволі й не означає, що жінка збуджена. Але і його відсутність не говорить про небажання займатися сексом. Фізіологічна відповідь організму і рівень сексуального збудження у жінок частіше не збігаються, ніж збігаються. У чоловіків ерекція майже завжди свідчить про високе сексуальне збудження.
Водночас, якщо вірити дослідженням канадської сексологині та клінічної психологині Мередіт Чиверс, жінки швидко збуджуються під час перегляду будь-яких еротичних фільмів. Для того, щоб чоловік збудився, відео має відповідати його інтересам і сексуальній орієнтації.
Під час зґвалтування у жінки може виділитися вагінальне змащення. Але це не означає, що вона хотіла вступати в сексуальний зв'язок з насильником і їй було приємно. Генітальна відповідь не дорівнює сексуальному збудженню. Коли реакція організму не збігається з реакцією мозку, це називається нонкордатністю.
Міф п'ятий: дівоча пліва — ознака жіночої цноти
Дівоча пліва — це еластична складка слизової оболонки. Може бути кільцеподібною, перегородчастою, гратчастою тощо.
Деякі жінки народжуються без дівочої пліви. Тому пов'язувати невинність з наявністю дівочої пліви неправильно. Якщо у жінки пліва є, після першого сексу вона не рветься, як прийнято думати, а розтягується або в крайньому разі надривається. Під час першого статевого акту може виділятися незначна кількість крові. Найчастіше це пов'язано з незначним надривом пліви через дефіцит вагінального змащення. Але й відсутність крові також є нормою. Згодом надірвана дівоча пліва гоїться. У деяких жінок вона зникає після пологів. А у деяких виявляється і після настання менструальної паузи.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-02-2021, 02:01
0
2 849