Настав період цвітіння амброзії – рослини, яка найбільше докучає схильним до алергії людям. Сьогодні особливо потерпають від неї жителі Новоселицького району та Садгори.
- Чернівецька область у порівнянні з іншими не є дуже засміченою амброзією. Для порівняння, в інших областях вражено по 30-40 тисяч гектарів, а в нашій - всього 550 га. - розповідає Тарас ЮЩУК начальник державної інспекції по карантину рослин. – Найбільш засміченим із районів є Новоселицький, а по місту – Садгірський. Також потерпають від амброзії 17 підприємств міста. Найбільше - олійно-жировий комбінат, на який привозять соняшник із заражених областей України.
ЖРЕПи зобов’язють скосити цей бур’ян. Найкраще це робити безпосередньо перед цвітінням.
Зовні амброзія схожа на полин, цвіте золотаво-жовтим цвітом і може сягати двох метрів заввишки. Розмножується вона з неймовірною швидкістю: одна рослина може давати від тридцяти до ста тисяч насінин, які зберігаються в землі до двадцяти років. Під час цвітіння амброзії виділяється алергійно-небезпечний для людини пилок. Вдихаючи його, людина починає потерпати від сльозотечі, підвищеної температури тіла, запалення слизових оболонок дихальних шляхів, що інколи переходять у напади бронхіальної астми. Вплив амброзії на людину називають “сінною лихоманкою” або амброзійним полінозом. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон'юнктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму. Лікування алергії, спричиненої пилком амброзії, тривале й важке.
27-08-2009, 09:49
0
1 956