При правильному поводженні з автомобілем він може бути вірним і надійним другом. І при знанні техніки і принципів його роботи — це не складно. Так що назвемо п'ять правильних кроків, які повинен зробити водій, щоб машина заводилася завжди і при будь-якій погоді, інформує
Ukr.Media.
Не поспішати
При запуску двигуна ніколи не слід поспішати. Провертаємо ключ в замку запалювання і даємо заробити паливному насосу, датчикам і прогрітися стартеру. Це займає насправді п'ять секунд, але подальший запуск пройде впевненіше і легше.
Дизельний двигун в зимовий час зажадає від вас кілька разів так прогріти моторчики і, звичайно ж, там ще підключається підігрів свічок розжарювання. У деяких автомобілях підігрів стоїть і в районі фільтрів, де паливо найлегше може запарафінитися при низьких температурах
Відключити клімат і електроприлади
Дозвольте акумулятору зосередитися на запуску мотора, а не на прогріванні скла і салону. Не поспішайте включати обдув. Дайте мотору запуститися і хвилину хоча б постояти в працюючому стані. Ковтніть в цей час чай, взятий з собою.
Прогріти коробку передач
Масло в коробці передач теж вимагає певного прогріву. Звичайно, там не потрібно здійснювати ніяких особливих дій. Досить пам'ятати, що запускати двигун варто з вичавленим зчепленням, якщо це механіка. Не поспішати смикати коробку після пуску. А також перед самим рухом, потримайте коробку в режимі "Драйв" десять секунд, утримуючи автомобіль на гальмі.
Не накручувати обороти
Довго прогрівати машину на місці не потрібно. Це прерогатива старих радянських автомобілів або ретроавтомобілів, двигуни яких працюють на мінеральному мастилі. Сьогодні достатньо хвилини-півтори, щоб масло прийшло до робочої температури. Починайте рух плавно і дотримуйтеся оборотів в двигуні 1,5-2 тисячі, щоб масло встигло розтектися по всіх куточках і добре все змастити.
Це ж корисно і для коробки, і для ходової частини, яка теж при низьких температурах замерзає. Плюс, гальмівна рідина теж встигне досягти робочої температури.
Використовувати відповідне масло і своєчасно його мінятиАвтомобіль складний організм, з масою рухомих частин, які вимагають правильного і якісного мастила. Інакше вони швидко будуть зношуватися і скорочувати свій термін служби. Від чого машина починає скрипіти, стогнати і навіть підвивати. Щоб продовжити життя своєму автомобілю, бути завжди впевненим в його робочому стані досить просто:
- своєчасно міняти масло в двигуні, коробці передач та інших системах;
- стежити за станом електроприладів і проводити діагностику акумулятора раз на рік;
- слідувати рекомендаціям автовиробника по виду масел і ніколи не захоплюватися самодіяльністю;
- проводити комплексну діагностику стану автомобіля хоча б раз на рік.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-02-2021, 00:35
0
1 243