Ці поради допоможуть легко налаштуватися на новий робочий тиждень

новини
1 002
0
Ці поради допоможуть легко налаштуватися на новий робочий тиждень

Якби хто-небудь вирішив скласти рейтинг днів тижня, то понеділок однозначно б потрапив на останнє місце. Скільки жартів і приказок придумали про нещасний день, який завинив тільки тим, що з нього починається навчальний і робочий тиждень. А ще з ним, як із Новим роком — як понеділок зустрінеш, так робочий тиждень і проведеш. Починати завжди важко, але якщо заздалегідь підготуватися і налаштуватися, то понеділок не буде так уже виділятися серед інших буднів і налаштує вас на ефективну роботу, інформує Ukr.Media.



Підготуйтеся заздалегідь

Хороший понеділок починається з п'ятниці. Це не дешевий афоризм і не пропозиція вжити щось таке, що викреслило б із пам'яті суботу та неділю. У ваших силах приділити трохи часу в п'ятницю, щоб зробити собі в недалекому майбутньому приємний сюрприз. Так би мовити, підстелити соломку.

По-перше, не відкладайте на понеділок якісь складні або нудні справи, які можна зробити в п'ятницю. Звичайно, перед вихідними не хочеться дзвонити найбільш набридливому клієнту, підписувати звіт, який хоч і готовий, але здавати в середу, а вже про серйозну розмову з начальством і думати не виходить. Однак, зважте в розумі таку річ: зараз п'ятниця, а завтра і післязавтра вас чекають млість і блаженство відпочинку, коли ніяка робоча проблема не повинна вас турбувати.

Навіть якщо вам зараз буде неприємно або нудно, то хороші вихідні повністю компенсують це почуття. Якщо ж ви допустите помилку, то після відпочинку зможете поглянути на неї свіжим поглядом і, можливо, легко все виправити. А ось якщо якась дурниця зіпсує вам настрій у понеділок, то позбутися від негативу буде не так-то просто.

По-друге, зробіть так, щоб на вихідних була хоча б одна яскрава подія, що залишила сильні враження. Тоді коло рутини буде розірвано, і новий тиждень буде дійсно новим, а не ще однією цеглою у вашій стіні буднів. Лежати на дивані і розслаблятися теж корисно, але не цілу добу безперервно, тому постарайтеся зробити кожні вихідні незабутніми.

По-третє, зведіть до мінімуму кількість справ, які ви зазвичай робите вранці. У неділю ввечері підготуйте одяг і продукти на сніданок (а то і сам сніданок), зберіть сумку і документи. Так у понеділок зранку ви зможете максимально довго ніжитися в ліжку, а потім швидко поїсти, випити чашечку кави, взяти вже підготовлені речі і вийти на вулицю.

Змініть психологічні установки

Понеділок важкий, тому що є першим днем тижня. Багатьом людям важко зробити перший крок. Але понеділок не у всіх календарях є першим! Згадайте, як ви могли заучувати в школі назви англійських днів тижня, щоб вони відлітали від зубів. Sunday, Monday, Tuesday... і так далі. На початку стоїть зовсім не "невдаха" понеділок, а вихідний для нас день — неділя.

Якщо ви налаштуєтеся на те, що новий тиждень починається з неділі, то тяготи понеділка будуть переноситися легше. До речі, цей же психологічний прийом може бути для вас корисний, якщо ви хочете з початку тижня ввести якусь нову звичку. З незайнятого трудовими обов'язками дня починати завжди легше.

Планування — усьому голова

Щоб задати тон усьому робочому тижню, з понеділка треба вичавити по максимуму позитивні емоції, але при цьому не залишати без уваги робочі процеси. Для цього потрібно грамотно спланувати, що і коли робити.

Після напівробочого переходу займіться нескладними справами. На ранок підходить розбір пошти, особливо якщо там накопичилися листи за вихідні, складання докладного графіка на тиждень уперед, а також будь-які нескладні рутинні речі, які ви робите на автоматі або напівавтоматі, адже давно вже на них собаку з'їли.

Потім переходьте до більш складних і важливих речей. Якщо у вас є щось дійсно неприємне або нудне, то перенесіть цю справу (звичайно, по можливості) на вівторок. Займайтеся різноманітною діяльністю, і якщо якась нетермінова робота в понеділок не задасться, то залиште на наступні дні обдумування способів, як її полегшити і спростити.

На вечір знову візьміть справи, які не дуже складні. По можливості це можуть бути розмови з іншими людьми, які в інший час понеділка часто бувають малоефективними. Якщо простих справ не залишилося, оскільки ви самовіддано завершили їх з самого ранку, то залиште на вечір креативну роботу, яка вимагає творчого підходу або активного ворушіння мізками, але без психологічного тиску. Так ви не дасте собі накопичити втому.

Завершується ідеальний робочий понеділок удома. Відпочинок у будні — це теж своєрідна частина роботи. Не плануйте ніяких серйозних справ на вечір понеділка і мінімізуйте всю домашню роботу, залишивши лише "необхідне зло". Якраз цей вечір ідеально підходить для пасивного відпочинку.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм