Партія Порошенка ініціює законопроєкти, спрямовані на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму.
Як зазначає лідер партії, "Європейська Солідарність" підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти де-факто російських телеканалів "112 Україна", "NewsOne" та "Zik". "Однак цього кроку недостатньо", – каже Порошенко.
Потрібно запровадити жорстку кримінальну відповідальність за умисне і добровільне співробітництво громадянин України з країною-агресором в інтересах країни-агресора і на шкоду національній безпеці України та її союзникам.
Це стосується й одного з лідерів проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, говорить Петро Порошенко. В ефірі телеканалу "Прямий" п’ятий Президент наголосив:
"Медведчук – точно колаборант. Я маю текст законопроекту. Змістовна частина колаборації полягає в чому? Публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором або з окупаційною владою. Заклики, щоб ми вели переговори з терористами, заклики виведення Росії із політичної відповідальності за агресію проти України, які неодноразово робили представники ОПЗЖ. Це 100% ознака колаборації", – говорить Порошенко.
"Організація масових заходів політичного характеру, пікетування, демонстрації в рамках співробітництва з державою-агресором, з метою сприяння та надання їм допомоги в здійсненні агресивних дій проти України", – перераховує п’ятий Президент.
"Неодноразове розміщення та розгортання інформаційної кампанії, в тому числі і в мережі Інтернет з підтримкою дій держави – агресора в здійснені агресії проти України", – наголосив лідер "Європейської Солідарності".
"Треба не просто застосовувати санкції до телеканалів, а й дати державі важелі для протидії гібридній агресії, в тому числі в інформаційній сфері", – переконаний Порошенко.
Він закликав патріотичні демократичні сили в українському парламенті підтримати ці законопроекти. На переконання "Європейської Солідарності", це буде моментом істини і лакмусовим папірцем - хто на ділі чи тільки на словах захищає національні інтереси України.
Як відомо, 5 лютого 2019 року під час президентської каденції Петра Порошенка Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження проти Віктора Медведчука за статтями ч.1 ст.110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу.
Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського навесні 2019 року Віктор Медведчук сформував свій телевізійний холдинг. Через це з каналу "Zik" у червні 2019 року на знак протесту звільняється практично весь журналістський колектив, серед них Вахтанг Кіпіані, Сергій Рахманін, Тетяна Даниленко та інші відомі журналісти.
За даними видання НВ Офіс президента Зеленського у жовтні 2019 року домовився про інформаційну співпрацю з телеканалами Медведчука. Зокрема, домовився про те, що медіагрупа не критикує особисто президента. А ще Банкова отримала право частково затверджувати гостей в студії 112, ZIK, NewsONE, посилаючи їм список дозволених і неугодних спікерів – повідомило джерело НВ з оточення Зеленського.
За даними НВ, переговори з "медведчуками" вів заступник керівника Офісу Кирило Тимошенко. Він подібні переговори спростовує.
"Згодом в ОПУ помітили, що такий контроль не є ефективним: критика влади переключилася на партію Слуга народу, а це все одно вплинуло на падіння рейтингів президента і всієї влади загалом. Однією з причин зниження підтримки в оточенні президента стали вважати мовлення медіагрупи, підконтрольної Медведчуку", – пише видання.