Якщо ви хочете схуднути або підтримувати здорову вагу, вам потрібно перш за все відмовитися від наступних трьох речей, інформує Ukr.Media.
Відмовтеся від дієти
Дослідження показують, що 80% дієт провалюються в перший рік, і навіть більше в другій. Приблизно через п'ять років близько 41% людей, що сидять на дієті, набирають більше ваги, ніж спочатку втратили. Що цікаво, цей ефект найсильніший у тих, хто починав в нормальній ваговій категорії.
Фізіологічно це збільшення ваги, викликане дієтою, може бути обумовлене концепцією, званою адаптивним термогенезом. Коротше кажучи, це означає, що, коли ви втрачаєте вагу, виникає фізіологічна реакція — ваше тіло не хоче, щоб ви втрачали цю вагу, тому воно виділяє певні гормони, щоб уповільнити реакцію втрати ваги. По суті, це наш організм уповільнює наш обмін речовин, щоб пояснити самому собі дефіцит їжі.
Як відомо, дієта є попередником емоційних звичок харчування. Фахівці виявили, що ключовими факторами, що впливають на емоційний голод, є не генетичні фактори, а ситуативні та психологічні.
Ще цікавіше те, що сама дієта була незалежно пов'язана з хронічним психологічним стресом і виробленням кортизолу — двох факторів, які, як відомо, викликають збільшення ваги. Таким чином, дієта може викликати емоційний голод, стрес і привести до збільшення ваги в довгостроковій перспективі.
Саме слово "дієта" може викликати у нас шалене відчуття страху перед обмеженнями, які насуваються. Воно викликає в уяві всілякі почуття депривації — образи виживання на одних листках салату на додаток з виснажливими щоденними тренуваннями.
Відмовтеся від завуальованих дієт
Детокс на соках, розвантажувальні дні — все, що пов'язано з обмеженням себе в невеликих кількостях або зі спеціальними видами їжі для схуднення, вважається дієтою.
Що стосується очищення соками і смузі, дослідження показали, що навіть один сік в день пов'язаний з підвищеним ризиком діабету другого типу і довгостроковою надбавкою у вазі. Це пов'язано з тим, що процес приготування соку часто видаляє більшість нерозчинних волокон, вітамінів і мінералів, які роблять фрукти здоровими, тому ви залишаєтеся з цукром у високих дозах і без білка.
В цей час немає опублікованих досліджень, що підтверджують безпеку або ефективність сокових постів. З точки зору втрати ваги, концепція такої детоксикації є, скоріше, фарсом, вважає доктор психології втрати ваги Хізер Маккі.
Наш організм має тільки певну здатність щодня виводити токсини. Детоксикація — це безперервний щоденний процес, який посилюється щоденними такими елементами раціону, як питна вода, багаті на клітковину цільні зерна, фрукти, овочі, нежирний білок і так далі.
Припиніть карати себе вагами
Уявіть такий сценарій: ви поставили перед собою мету — скинути певну кількість зайвих кілограмів. Ви дуже стараєтеся протягом місяця: їсте тільки дозволену їжу, ходите в спортзал, контролюєте свої порції, відкидаєте всі запрошення піти випити після роботи. Це важко, але ви мотивовані думками про те, що зможете добре виглядати на майбутньому святі або іншій події.
І ось ви встаєте на ваги — і... ви не схудли. Як ви себе почуваєте? Це допомагає вам зберегти мотивацію і далі дотримуватися режиму? Ви засуджуєте себе — "якби у мене було більше самоконтролю і сили волі, тоді ваги показали б інші цифри".
Ми схильні вважати, що фокусування на цифрах на шкалі є ключем до успіху. Для деяких людей щоденне зважування може допомогти легше відчувати щоденні коливання ваги. Проте для інших зосередження уваги на показаннях ваг сприяє формуванню мислення "все або нічого". Це робить вкрай негативний вплив на успіх в схудненні: такий підхід може привести до нав'язливих думок про їжу і вагу.
Нагадаємо, вчені вважають, що низькокалорійна дієта з особливим раціоном "підходить більшості людей з ожирінням, які бажають схуднути", але застерігають, що можливі протипоказання — наявність якихось захворювань або приймання певних ліків.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram